הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו

מגזין אטרקציות לילדים

איך מתכוננים למסיבת סוף שנה של הכיתה

הכתבה נוצרה בתאריך : 09/05/2017
שיתוף עם חברים בפייסבוק

מארגנים מסיבת כיתה או גן? 10 דברים שהורי הוועד חייבים לדעת

 

איך מארגנים מסיבת סוף שנה לכיתה או לגן - טיפים מאגדודס הפעלות לילדים

 

טל דיין ודור ויטלין, מקימי אגדודס הפעלות לילדים, נותנים עצות יקרות מפז להורים בוועד האחראים למסיבת סוף שנה לגן או לכיתה.

 

שנת הלימודים מתקרבת לסיומה... זה אמנם נראה לכם עוד רחוק, אבל תכנון נכון ייתן לכם שקט נפשי ויאפשר לכם להתארגן לקראת האירוע בצורה הטובה ביותר. לאחר שיחות רבות עם ועדי הורים, ריכזנו עבורכם צ'ק ליסט להורה המארגן:

 

מועד המסיבה

חודש יוני הוא חודש עמוס אצל כל חברות ההפעלות לילדים, כך שרצוי ליצור קשר עם המפעיל שבחרתם כבר בזמן הקרוב. פנייה מוקדמת תבטיח לכם לשריין את התאריך האידיאלי עבורכם. אחת השאלות שעולות אצל ועד ההורים היא האם לקבוע את מסיבת הסיום באמצע השבוע או בסוף השבוע.

אז מדוע כדאי לעשות זאת באמצע שבוע? – כידוע לכם, משפחות רבות נוסעות לטייל בסופי שבוע. באירוע חשוב כמו מסיבת סיום, נשאף שכל הילדים ינכחו באירוע על מנת לשמור על הגיבוש הכיתתי לקראת החופש הגדול. בנוסף, כדאי להתחשב במשפחות שומרות שבת, וכן מומלץ לקבוע את האירוע באמצע השבוע.

מדוע כדאי לעשות זאת בסוף שבוע? – אתם בטח מכירים את זה שבאמצע שבוע אתם מתרוצצים עם הילדים בין חוגים וחברים, וקשה למצוא מועד שבו כולם יכולים... וכמובן, מסיבת סיום בסוף שבוע לא תצריך מכם לצאת מוקדם יותר מהעבודה כדי להספיק להגיע...

 

שעת התחלת האירוע

בחודש יוני מזג האוויר חם, ולכן מומלץ לקבוע את האירוע בשעה 17:30 או 18:00. כמובן שהדבר אפשרי הודות לכך שהשמש שוקעת מאוחר יחסית ויש אור בחוץ כמעט עד 20:00.

 

מקום

אחרי שסגרתם תאריך, הגיע הזמן לבחור מיקום. עולה השאלה האם נכון לערוך את מסיבת הסיום בתוך מתחם ביה"ס או במקום ניטרלי בחוץ? – יתרונות וחסרונות:
בתוך ביה"ס – היתרון המרכזי הוא שמדובר במתחם סגור ומאובטח, יש שירותים וחיבור לחשמל במידת הצורך.
בחוץ – למשל, בפארק או בגינה ציבורית קרוב למקום מגוריכם. היתרון הוא שמדובר בסביבה משוחררת מכבלי המסגרת, שהילדים מרגישים בה חופשיים יותר, נתפס כמקום לבילוי ופנאי, שובר שגרה, ומתאים יותר לפעילות חברתית אקטיבית.

 

אגדודס פעילות מיוחדת לימי הולדת

 

חנייה

בבחירת המיקום חשוב לקחת בחשבון את נושא החנייה. הורים רבים יביאו את ילדיהם לאירוע ברכב פרטי, וכדאי לבחור מקום שיש בו מספיק חנייה לכולם.

 

כיבוד

חלק מרכזי ממסיבת הסיום הוא הכיבוד. מרבית וועדי ההורים נוהגים לחלק את נטל הכיבוד בין כל ילדי הכיתה, כך שכל ילד מביא משהו, וביחד נוצרת ארוחה גדולה. יש מקרים שבהם ועד ההורים לוקח על עצמו לקנות אוכל באופן מרוכז (לדוגמא, פלאפלים עם פיתות וחומוס, פיצות, לחמניות עם נקניקיות וכו'). התובנה המרכזית בהקשר לכיבוד היא הטיימינג. מומלץ להקדיש זמן לאוכל לפני הפעילות, כלומר בזמן ההתכנסות של הילדים וההורים. הזמן האידיאלי הוא כחצי שעה לאוכל. היתרון – הילדים לא יהיו רעבים בזמן הפעילות ויוכלו להתרכז בתוכן הפעילות בלי הסחות דעת.

 

טקס עם המורה

מסיבת הסיום לעיתים היא הזדמנות מצוינת להיפרד מהמחנכת ולהודות לה. ועד ההורים נוהג לכתוב ברכה בשם הילדים וההורים ולקנות מתנה צנועה למחנכת. בהקשר הזה, מומלץ להזמין את המחנכת לאירוע בסמוך לסיומו, ולהקדיש כרבע שעה כשכל הילדים עדיין מרוכזים לטובת זה. רצוי לא להזמין את המחנכת בתחילת הפעילות, מכיוון שנוכחותה מסיחה את תשומת הלב של הילדים מהפעילות וגם מעמידה את המחנכת במצב לא נעים כלפי צוות המפעילים.

 

נוכחות הורים ואחים באירוע

זאת סוגייה... באופן כללי, כשמזמינים מפעילים למסיבת סיום אין צורך בנוכחות של כל ההורים, למעט מספר נציגים בודדים. כמובן שההחלטה לגבי נוכחות ההורים נתונה לשיקול הוועד. אם החלטתם שההורים כן ינכחו באירוע, ההמלצה היא לשתף אותם במידה מסוימת בפעילות עצמה. יכול להיות מאוד נחמד לשלב את ההורים במשחק פתיחה או במשחק סיום, על מנת לחבר בין ההורים לילדים.


מה שצריך לקחת בחשבון זה שכאשר מזמינים את ההורים לאירוע, הם מגיעים בליווי האחים הקטנים. החיסרון – זה קצת פוגע בגיבוש הכיתתי, נוכחותם של האחים הקטנים מייצרת בלגן ברוב המקרים ומעמיסה על הפעילות. המטרה היא לגבש את ילדי הכיתה, שרוצים לבלות עם חבריהם לכיתה, ולא עם האחים שלהם. פעילות שמיועדת לכיתה של 30-40 ילדים, לא מיועדת ל-60-70 ילדים (כולל האחים הקטנים).

 

מתנות

לעיתים, הוועד קונה מתנה קטנה לכל ילד ומעניק אותה בסוף האירוע. מומלץ לחלק את המתנות במעמד הטקס עם המחנכת, מיד לאחר הפעילות. במידה והמפעיל שבחרתם נותן פרסים לילדים כחלק מהפעילות, מומלץ שלא לקנות מתנות בנוסף לכך.

 

תקציב

בתחילת כל שנה, מתכנס הוועד ובונה את התקציב השנתי הכיתתי. רצוי לשריין מראש תקציב הולם עבור מסיבת הסיום, שיכלול בתוכו את התשלום עבור ההפעלה, מתנות לילדים ולמחנכת, וכיבוד במידת הצורך. צאו מנקודת הנחה שהתקציב שלכם מוגבל ומצומצם, אך יחד עם זאת, זכרו כי מפעיל איכותי עולה בהתאם.

 

מסיבה כיתתית או שכבתית

ועדי הורים מתחבטים בשאלה האם נכון לחגוג את מסיבת הסיום בפורום כיתתי או להרחיב את האירוע לפורום שכבתי. במידה ובשכבה שלכם יש שתי כיתות בלבד, מסיבת סיום משותפת יכולה להיות נהדרת. כך תוכלו להשיג מחיר טוב יותר, להקל על עומס הארגון שמוטל על הוועד, וגם לשמור על שוויון בין שתי הכיתות. במידה ובשכבה שלכם יש שלוש כיתות ומעלה, אירוע משותף יכול להיות המוני מדי.

 

אגדודס, יום הולדת עם פעילות אי המטמון


אגדודס מארגנת הפעלות מעולם האגדות לגילאי 4-9 וגם "אסקייפ טנט" - אוהל בריחה לכיתות ד'-ח'. לאתר אגדודס בלגדול
 

 

קופונים לאטרקציות
שיתוף עם חברים בפייסבוק
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top