הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו

לוח פעילויות ואירועים לילדים

חגי תשרי ביד מרדכי

פעילות ראש השנה וסוכות לילדים ביד מרדכי

 

ראש השנה ביד מרדכי פעילות לילדים בדרום תשע"ז

 

סדנת אפייה מתוקה מדבש, היכרות עם עולמן של הדבורים, תצוגת כוורת וטעימות דבש, נסיעה בטרקטור הקיבוץ ועוד

 

בראש השנה ובשבתות שלפניה: 09/09, 16/09, 21-23/09, ייהנו המשפחות מסדנת אפייה מתוקה בה יכינו הילדים עוגת דבש אותה ייקחו הביתה.
כל אופה צעיר/ה ילבשו סינר עם מתכון עוגת הדבש*, את הסינר ניתן לקשט ולקחת הביתה לאפיה ביתית. בנוסף לסדנה, "בית הדבש והדבורה" של יד מרדכי, יארח את המשפחות להצצה מלהיבה לעולמן המרתק של הדבורים ולעבודת הדבוראים.

 

יד מרדכי


הילדים יקבלו הסבר חווייתי מפי דבוראי מנוסה אודות המלכה והפועלות, אורח חיי הדבורים, תהליך ההאבקה, תהליך ייצור הדבש ועל תרומת הדבש לגוף האדם. במהלך הפעילות, הילדים יצפו בפתיחת כוורת אמיתית ולאחר שילמדו איך מייצרים דבש יוכלו לטעום ממנו- כשהוא טרי-טרי ואף להכין נרות מדונג שמייצרות הדבורים.

הידעתם? דבורה ממוצעת במשך כל תקופת חייה תייצר בסך הכל כאחד חלקי שתיים-עשרה (1/12) כפיות דבש!

 

אטרקציה לילדים בראש השנה בדרום - יד מרדכי


בטיול חוויתי על הטרקטור ועגלה עם סיום הפעילות בבית הדבש והדבורה יוצאים המבקרים לסיור מלהיב בעגלה רתומה לטרקטור ברוח קיבוצית בין ענפי הקיבוץ - הרפת, בית האריזה ופרדסי הקיבוץ במהלכו לומדים המשתתפים על תהליכי הגידול והפעילות שמאפיינים כל אחד מהם. בסיור ילמדו המשתתפים על חיי הפרות ברפת, תהליך הפקת החלב, גידולי הפרדס בקיבוץ, בית האריזה, מכוורת החקלאית וסיפורה המרתק של יד מרדכי.

 

פעילות ראש השנה ביד מרדכי תשע"ז


לבסוף יבקרו האורחים בבית הקיבוץ של פעם אשר מספק הצצה נדירה לחיי הקיבוץ הנוסטלגי. שם יתקיים סיור מודרך והסבר על הפריטים. בין הפרטים המוצגים: חדר הילדים וספר המטפלת, פריטי חדר האוכל הקיבוצי, כלי העבודה, גן החול ועוד. הביקור בבית קיבוץ של פעם המספר את סיפורו של הקיבוץ והחלוצים הראשונים מאפשר חגיגה של נוסטלגיה והתרפקות על העבר.

 

תיירות יד מרדכי


בנוסף לפעילויות, יוכלו המבקרים לבקר גם באתר שחזור הקרב. באתר הילדים יזכו להתחפר בעמדות ההגנה של קומץ חברי הקיבוץ ואנשי הפלמ"ח, לשחזר את מהלך הקרבות באזור וללמוד על הלחימה העיקשת שנמשכה 6 ימים. המבקרים יתרשמו מכלי הנשק מהתקופה, יתגנבו בתעלות הקשר ואף יטפסו על הטנק ההיסטורי. האתר שופץ לאחרונה באמצעות המועצה לשימור אתרים והינו אתר מורשת לאומית.

 

אתר השחזור ביד מרדכי
צילום: צפריר ניר

 

תשרי בקיבוץ יד מרדכי - טלפון 072-2239806

מתי: בראש השנה ובשבתות שלפניה 09/09, 16/09, 21-23/09 בין השעות 09:30-16:00. בכל שעה עגולה מתחילה פעילות. משך הפעילות: כ-3 שעות.
בסוכות 5-14 לאוקטובר.

מחיר: כרטיס משולב לכל האתרים והפעילויות - 55 ₪ לילד מגיל שלוש, 50 ₪ למבוגר. סדנת אפיית עוגות דבש: 10 ₪ למשתתפים בפעילות.
* הסינר עד גמר המלאי

 

לעוד אטרקציות לילדים בראש השנה תשע"ח

 

אטרקציות לילדים בשבת

 


שיתוף עם חברים בפייסבוק
תגובות
Top