הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו

מגזין לגדול

תערוכת רכבות- ירושלים

הכתבה נוצרה בתאריך : 27/06/2013
שיתוף עם חברים בפייסבוק


"רכבות"- תערוכת ענק ייחודית חדשה במתחם הרכבת המתחדש בירושלים. התערוכה מתחדשת ב-17/11/2013 ועד אחרי חנוכה.


תערוכת רכבות ירושלים


"עולם הרכבת 2013" היא תערוכה מודולארית ומרהיבה המציגה את עולם הרכבות מתקופות היסטוריות שונות (מקיטור ועד רכבות חשמליות) ואת כל הדגמים המפורסמים ביותר של עולם הרכבות.
התערוכה תתקיים לראשונה בסדר גודל שכזה בירושלים במתחם התחנה הישנה המחודש, בהפקת חברת בימות וחברת עיצוב במה.


התערוכה מאפשרת לצופה לחוות את עולם הרכבות החל מהדגמים המוקדמים שיוצרו עוד לפני מלחמת העולם הראשונה ועד הרכבות המשוכללות ביותר בעולם, הקיימות כיום. התערוכה מנסה להיכנס לספר השיאים של גינס העולמי, תחת הכותרת "תערוכת הענק שהוקמה במהרה תוך 30 יום בלבד".


למעלה מקילומטר של פסי רכבת, עליהם כארבעים רכבות מיניאטוריות מכל התקופות והסוגים, שיאפשרו לחובבי עולם הרכבות ללמוד וליהנות מעולם חדש הנגלה לעיניהם.


התערוכה הייחודית מאפשרת לקהל המבקרים ליהנות מצפייה מקרוב בעשרות דגמים נדירים ומיוחדים של רכבות, שהוטסו מכל רחבי העולם והושאלו מאספנים ידועים, כל זאת במיוחד לצורך התערוכה בישראל.

הרכבות בתערוכה נוסעות בתוך נוף אירופאי התואם במדויק את המציאות: פארקים, תחנות דלק, מסעדות, בניינים ומבנים ציבוריים, כבישים סואנים, מנהרות, אגמים, נהרות ונופים מרהיבים. כמו כן, בתערוכה ניתן לחזות גם בתרחישים שונים ומפתיעים כגון תאונות דרכים, תיקונים בצדי הדרך, רוכבי אופניים ועוד.


רכבות משא מיוחדות יעברו בין המפעלים, רכבות מפוארות ייסעו במהירות בנופיה המרהיבים של אירופה, קטרים בעלי מפרקים מיוחדים יעלו במעלה הרי האלפים ועוד.


כל סוגי הרכבות הקיימות יקבלו ייצוג בתערוכה - רכבות קיטור, דיזל וחשמל. כמו כן, יוצגו רכבות נדירות כדוגמת:
קטר "הקרוקודיל"- קטר משנות השלושים, אשר תוכנן במבנה גמיש ומפרקי על מנת שיוכל לעבור במסלולי הרי האלפים העקלקלים עם רכבות משא ארוכות.

רכבת הרינגולד המפוארת- רכבת האקספרס מפוארת במיוחד המציגה פאר והדר נדירים בעולם הרכבות אשר עוברת ברחבי אירופה.

רכבת pos  TGV - הרכבת ששברה את שיא המהירות העולמי בנסיעה על מסילה כפולה (מסילת רכבת סטנדרטית) בניסוי שנערך לאחרונה כשנסעה במהירות של למעלה מ- 574 ק"מ לשעה.


התערוכה מיועדת לכל המשפחה ותאפשר למבקרים ליהנות מחוויה מרגשת, מעניינת לימודית וייחודית, הכוללת צפייה בסרטים המצולמים מהרכבות עצמן שיוקרנו על גבי מסכי פלזמה ענקיים, פינות יצירה והרכבה של רכבות ועוד.


התערוכה תתקיים במתחם הרכבת הישנה-"התחנה הראשונה": מתחם תחנת הרכבת ההיסטורית של ירושלים ממוקמת בשכונת בקעה, בין דרך חברון לדרך בית לחם על ציר התרבות של העיר; בסמוך לתיאטרון החאן, הסינמטק, ותיאטרון ירושלים, גן הפעמון ופארק המסילה, שעתיד להפוך למסלול האופנים הראשון בעיר. המבקרים בתערוכה יוכלו ליהנות מכל הפעילויות במתחם התחנה לצד בילוי בתערוכה.


תערוכת רכבות- מתחם התחנה הראשונה, ירושלים. 
התערוכה תתחדש ב-17/11/2013 עד אחרי חנוכה.
בשבת התערוכה סגורה!
מחיר: 65 ש"ח
לרכישת כרטיסים לעולם הרכבותעוד אטרקציות בירושלים


 

קופונים לאטרקציות
שיתוף עם חברים בפייסבוק
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top