הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו

מגזין אטרקציות לילדים

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות

הכתבה נוצרה בתאריך : 21/07/2016
שיתוף עם חברים בפייסבוק

 

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ירושלים ה-25 בהפקת תיאטרון הקרון, יתקיים השנה בתאריכים 15-18 באוגוסט 2016.


הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ירושלים 2016
פיראט באמבט (צילום דאפי ספונר)

 

השנה יתקיים הפסטיבל ב-5 אולמות: במתחם תיאטרון החאן, תיאטרון הקרון והגלריה בתחנה הראשונה.
בפסטיבל יהיו כ-40 מופעים שונים בהם אירוע מיוחד במרחב הציבורי, 8 הפקות מחו"ל לצד כ-32 הפקות מקוריות ישראליות ו-7 בכורות למבוגרים, לילדים ולגיל הרך.


בנוסף למגוון ההצגות בקשת רחבה של סגנונות בעולם תיאטרון הבובות, עם הפקות מהארץ ומהעולם, מציע הפסטיבל מגוון אירועי חוצות לכל הגילאים: מתחם ה ZOOOO – גן חיות אמנותי בגן הפעמון, יער הטוטם המופלא – סדנת יצירת טוטמים של חיות, קברט – במה חופשית המשלבת מוסיקה ובובות באווירה המיוחדת של תיאטרון החאן ועוד.


זרקור מיוחד בפסטיבל השנה הוא עולם בעלי החיים - בעלי חיים שימשו מאז ומתמיד כגשר להבנת עולם הילד בספרות ילדים ובעולם התיאטרון. בפסטיבל יקבל עולם בעלי החיים דגש בהצגות, ובעיקר בהצגות לילדים.
הדבר יבוא לידי ביטוי גם במתחם מיוחד בגן הפעמון: ZOOOO. חתן פרס ישראל לתיאטרון לשנת 2016, הדס עפרת, מוביל את המתחם שהוא גן חיות אמנותי של בובות ודימויים חזותיים. לפרויקט פורסם קול קורא ונבחרה קבוצה של כ-15 אמנים מתחומי אמנות שונים: בובנאות, מחול, אנימציה ועיצוב, במטרה לייצר מתחם מגוון עם עבודות שונות המתייחסות לגן חיות כתמה שתלווה את הפסטיבל.
הפרויקט מיועד לכל המשפחה והוא יפעל בימי הפסטיבל בשעות אחה"צ והערב.


נושא בעלי החיים יבוא לידי ביטוי גם בחצר תיאטרון החאן, המאיירת אורית ברגמן תקיים בחצר את 'יער הטוטם המופלא', סדנה עם ילדים ובה הם יאיירו ביחד על גבי טוטמים של חיות שיוצבו ברחבה. פעילות זו תיצור תנועה במראה החצר שלמעשה תתהווה תוך כדי התקדמות ימי הפסטיבל.


דגש נוסף בהצגות בפסטיבל השנה הוא על שילוב של מסורות שונות של תיאטרון בובות יחד עם תאטרון בובות עכשווי פורץ גבולות.
"האמן המרכזי שיגיע מחו"ל הוא יאנג פיי (Yeung Fai), מאסטר סיני שהביא למערב את המסורת הסינית של בובות כפפה", אומר שחר מרום, אחד מהמנהלים האמנותיים של הפסטיבל, "בהצגה המרגשת למבוגרים Hand Stories, משלב פיי בין אמנות בובות הכפפה למולטימדיה והקרנות כשהוא מגולל באוזניי הקהל את הסיפור האוטוביוגרפי שלו ושל משפחתו, הארוג בהיסטוריה המרתקת של סין במאה ה-20 ובמפגש בין סין המסורתית לתרבות המערב" מוסיף מרום. בנוסף יציג פיי גם הצגה לילדים, "אופרה פקין".

פסטיבל תיאטרון בובות ירושלים 2016


הלהקה הצרפתית Pelele היא להקת בובנאים עליזה ותוססת המשלבת מסורות תיאטרון בובות בשילוב עם הומור עכשווי ומוסיקה חיה: "קרקס הבובות" – הצגת קרקס לילדים בשילוב מריונטות ייחודיות ו-"Don Cristobal" – הצגה למבוגרים בסגנון "פאנץ' וג'ודי. סגנון זה חוגג את מסורת בובות הכפפה האירופאית שהתבססה כסאטירה פוליטית עם הומור פרוע על מוקדי הכוח בחברה.


האמן דוד אספינוזה (David Espinoza) מספרד מציג על במה מיניאטורית, דמויות אנושיות קטנות מגודל אצבע. הקהל צופה דרך משקפות בעולם הנפרש לפניו. זהו תאטרון המשתמש באמנות תיאטרון הבובות בכדי להציג מצבים עכשוויים של התרבות, המערבים תשוקה ובדידות במפגש עם העולם המודרני.


הפסטיבל מציע מגוון הצגות גם לגיל הרך (גילאי 2-4). "הפסטיבל רואה בכל ילד ובכל גיל צופה תיאטרון שיכול ליהנות מתרבות איכותית, המאתגרת את חושיו ומעבירה לו חוויה יצירתית ומלאת דמיון" אומרת דליה יפה- מעיין, המנהלת האמנותית של הפסטיבל ומנהלת תיאטרון הקרון.
גם השנה יתארחו בפסטיבל הצגות רבות לגיל הרך, הבולטת ביניהן היא 'אדון וגברת בחופשת קיץ' (גרמניה), קרקס בובות פיוטי, כמעט ללא מילים, בה יחזו הילדים בקרקס החיות של בני זוג משעשעים.
הצגה נוספת היא 'בלונים', בה בלונים, בובות, אנימציה ומשחק הופכים לבמת משחק תיאטרונית, שפונה לקהל ילדים מגיל שנה ומעלה.

פסטיבל תיאטרון בובות ירושלים - ים קטן
ים קטן (צילום יוסי צבקר)


תיאטרון הקרון יעלה עם חמש הפקות חדשות לילדים: 'ים קטן' – הצגת בובות מתחת למים, 'למה בכה הדג?' – עיבוד לסיפורי החיות של עודד בורלא, 'טיול לילי'- מסע פנטזיה אל תוך חלום של ילדה ועוד שתי הפקות ביכורים מתוכנית הלימודים של הקרון.


"בובות הן לא רק לילדים", אומר שחר מרום, "וחשוב לנו להציע בילוי לכל גיל",  הפסטיבל מציע למבוגרים בילוי לילי מלא -Jerusalem Puppet Triple – המשלב בכרטיס אחד שלוש חוויות: בילוי לשעת ערב מוקדמת ב ZOOOO ובהמשך הלילה צפייה בהצגת תיאטרון והופעת קברט תחת כיפת השמיים. לקינוח - בירה 1+1 חינם במתחם ה"ביר גארדן" שבתחנה הראשונה.


פתיחת הפסטיבל השנה היא חגיגה כפולה ומיוחדת, הפסטיבל חוגג 25 שנים וטקס הסרת הלוט למבנה הקבע החדש של תאטרון הקרון בגן הפעמון בירושלים בתרומתם של משפחת דיוידסון. האירוע יתקיים במעמד אנשי ציבור ובתמיכת הקרן לירושלים.
 

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ירושלים ה-25, 15-18 באוגוסט 2016
מחירי הכרטיסים: מחיר מיוחד לגולשי לגדול!

הצגות ילדים: 60 ש"ח בלבד (במקום 65 ₪)

הצגות מבוגרים: 85 ש"ח בלבד (במקום 90 ₪) 

הזמנת כרטיסים באתר תיאטרון הקרון

המוקד הטלפוני של הפסטיבל: 072-3304616
* מכירת כרטיסים מוקדמת עד ה-11/8.
אירועים מיוחדים: 10/ 20/ 35 ₪.
מבצע כרטיס משולב למבוגרים Jerusalem Puppet Triple  - 100 ₪ (הצגת מבוגרים לבחירה + zoooo+ קברט ובירה).

 

עוד פעילויות לילדים בחופש הגדול 2016

 

באמבולה

 

קופונים לאטרקציות
שיתוף עם חברים בפייסבוק
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top