קסם הפרי | לגדול
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו
מחירים
שעות פעילות
ימים א - ה 9:00 - 17:00 יום ו 9:00 - 14:00
כתובת
בין מושב נוב לבין אבני איתן, רמת הגולן
תיאור הפעילות

 

קסם הפרי 

המקום נסגר מקומות נוספים לקטיף עצמי 

 

 

קסם הפרי הוא אתר קטיף בדרום רמת הגולן המציע חוויה ייחודית של מפגש בלתי אמצעי עם חקלאות חיה, נושמת, פורחת וכמובן טעימה.

בית האריזה פירות דרום הגולן בבעלות משפחות שדה ומרגלית ממושב נוב, קיים מאז 1997. מגדל, אורז ומשווק מגוון רחב של פירות. הפירות משווקים ברובם לשוק המקומי - בכל רחבי הארץ, ומיעוטם לייצוא לחו"ל - בעיקר דרום אירופה.

 

 

 

הסיור התיירותי "קסם הפרי", בא לאפשר לאנשים לראות מקרוב את הדרך שהפרי עובר מהעץ ועד הבית.

 

מה בסיור?
נסיעה ב"רכבת הקוטפים" בין המטעים השונים, תוך כדי הסברים מאלפים. בהדרכה תוכלו לשמוע כיצד בעצם מגדלים עצים (לא מגרעינים), מה ההבדל בין אפרסק לנקטרינה (לא קשור לשזיף...) וכיצד אנו נהנים מפירות קיץ לאורך חודשים רבים.

 

במהלך הנסיעה עוצרים לקטוף מפירות העונה ומגלים כמה טעים פרי כשהוא נקטף ישר מהעץ. ניתן גם למלא סלסלה של פירות הביתה, ולקנות אותה בתשלום נפרד בסוף הסיור.

 

את הסיור מקנחים בביקור בבית האריזה, בו ניתן לראות כיצד הפירות נכנסים באופן אוטומטי לבריכת השטיפה, ומשם למערך המיון הממוחשב. הפירות נארזים באופן ידני, מועמסים על משטחים ונשקלים, כך שבמהלך הביקור ניתן לראות בו זמנית את כל הדרך שהפרי עובר מהמטעים ועד למשאית.

 

 


 

מה המיוחד ב"קסם הפרי"?
מפגש עם חקלאות אותנטית. המטעים לא ניטעו עבור מבקרים, אלא לגידול ומכירה לשווקים בארץ. בסיור ניתן לפגוש את הצד השני ממנו מגיעים הפירות לסופרים ולחנויות. אפשר לראות מטע שניטע אך שלשום, לעבור ליד פועלים מבצעים קטיף או לראות את הפתרונות הביולוגיים השונים לטיפול במזיקים בהם משתמשים החקלאים כדי להפחית ריסוסים.

 

ההדרכה רחבה ומגוונת. הסיור מלווה בהדרכה מרתקת המותאמת למבקרים. לפי העניין ניתן לשמוע הסברים על חקלאות מקצועית, על ההיבט הכלכלי של העיסוק בחקלאות, על אקולוגיה, ריסוסים וטיפול במזיקים, או על הפן ההלכתי המעשי בנוגע למצוות התלויות בארץ (איך עובדים בשמיטה? מדוע במשך למעלה מ-15 שנה בעלי המטעים נמנעו מלגדל אגסים, ועוד).

 

אטרקציותקטיף עצמיטיולים בארץ

הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו