עולם הכלבים של תומר | לגדול
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

עולם הכלבים של תומר

0 (0)
מחירים
שעות פעילות
בתאום מראש
כתובת
ברחבי הארץ
תיאור הפעילות

התכנית לאילוף כלבים בעולם הכלבים של תומר

 

אילוף כלבים עם ערך מוסף לימוד בסיס אילוף כלבים

תרגילים כגון "שב", "ארצה", "אליי", ולהביא כדור.

תוכן חשוב הנוגע לגידול ואילוף כלבים

וטרינריה, גזעי כלבים ועוד.

תוכן חינוכי

למידה והתנסות בדחיית סיפוקים, התמודדות מול אתגרים ושיפור מיומנויות מוטוריות.

תרפיה והעצמה

יכולת ביטוי והבעת רגש, חשיפה למושג המגע ושיפור כישורים חברתיים.

 

 מחקרים מוכיחים כי ילדים הגדלים עם כלבים, הם ילדים בריאים יותר, מבחינה פיזית ונפשית, ספורטיביים וחברותיים יותר.

 

 

סוג התקשורת בין האדם לכלב הינו ייחודי, הכלב מקבל אותנו כמו שאנחנו ללא שיפוטיות מוקדמת ועל ידי בניית בסיס טוב בעזרתו של כלבן, הקשר יכול להוביל להתפתחות והעצמה של האדם.

 

הכלב יכול לשמש ראי להתנהגותנו, לספק גורם להשלכה אצל התלמידים ובכך לסייע לנו כגורמי חינוך ליצירת תקשורת תקינה ובריאה מול התלמידים.

 

בתוכנתינו, באמצעות תהליך של אילוף כלבים ושיקוף חייהם של הכלבים אל מול שלנו,  אנו יוצרים אצל החניכים תהליך מובנה של למידה רגשית וחברתית. התכניות ב"עולם הכלבים של תומר" הן ייחודיות ומבוססות על מפגשים ישירים עם כלבים, כחלק ממשולש מדריך-כלב-חניך, ועל מודל ייחודי המותאם למטרות ואופי הקבוצה. הכלבנים בעולם הכלבים של תומר, בעלי הכשרה בתחום הטיפול או הכלבנות הטיפולית ובעלי ניסיון רב בתחום הטיפול בעזרת כלבים.

 

על התוכנית:

תוכנית זו נועדה במטרה לקדם מספר ערכים ומטרות רב בהתאם לאוכלוסיה בה היא מועברת, 

מערכי השיעור אצלנו בנויים כך שבכל שיעור נלמד נושא חדש, ניישם את מה שלמדנו עם הכלבים בפועל ולאחר מכן נייצר דיון מקדם בו נמשב את מה שלמדנו, ונשליך לעולמנו. השלכה זו תקרה דרך שיח תוך כדי השיעורים ותהיה על נושאים כמו: רגשות, תקשורת, מנהיגות, היסחפות, שיתוף פעולה, התמודדות עם אתגרים, שונות בין פרטים שונים, חברות מתוך רצון, צרכים בסיסיים ועוד, תייצר אמפתיה לאחר, רווחה נפשית ומתוך כך מניעת התנהגויות אלימות והתנהגויות בסיכון. כלב הוא בעל חיים שמראה המון אהבה ואמפתיה דרך התנהגותו החניכים יחושו שהם מוערכים רצויים וראויים לקבל אהבה ללא תנאי ובנוסף גם ילמדו לשים גבולות במקומות שלא נעימים להם מבלי להרגיש שיפוטיות מהצד השני.

 

התוכנית נוצרה מתוך היכרות מעשית ומעמיקה עם עולם הכלבנות והתרומה שהוא יכול לספק לחייהם של החניכים. היא כוללת מערכי שיעור איכותיים המתקשרים עם עולמם האישי של החניכים, בהם הם יכולים ללמוד וליהנות כאחד.

 

תכני התכנית עוסקים בתקשורת נאותה של הילדים עם הכלבים ובינם לבין עצמם, הכרת צרכי הכלב והקבלה לעולם החניכים, שיפור שימוש בשפת גוף, שיפור מוטוריקה עדינה, פיתוח תחושת אחריות כלפי הכלב (ובכלל), פיתוח מודעות לעולם הרגשות ומושג המגע בעולם הכלבים ובעולמנו.

 

במהלך התכנית נשים דגש על חשיבה עצמאית, יצירתיות, עבודה קבוצתית, יכולת ביטוי והבעת רגש, פיתוח תחושת הצלחה, ולא פחות חשוב- הנאה.

 

מבנה התוכנית:

במהלך הפעילות מדריך או מדריכה יגיעו עם מספר כלבים, בכל שיעור נקדיש רגע לומר שלום לכלבים, נלמד נושא חדש בתחום הכלבנות, נתרגל באופן מעשי את מה שנלמד ולבסוף נחשוב כיצד מה שלמדנו משתקף בעולמנו ומה נוכל ללמוד מכך.

 

תוכנית זו נועדה במטרה לקדם מספר ערכים ומטרות רב בהתאם לאוכלוסיה בה היא מועבר,  חלק רחב מהמטרות נוגע בתת סל זה.

 

מערכי השיעור אצלנו בנויים כך שבכל שיעור נלמד נושא חדש, ניישם את מה שלמדנו עם הכלבים בפועל ולאחר מכן נייצר דיון מקדם בו נמשב את מה שלמדנו, ונשליך לעולמנו. השלכה זו שתקרה בשיח תוך כדי השיעורים תהיה על נושאים כמו: על רגשות, תקשורת, מנהיגות, היסחפות, שיתוף פעולה, התמודדות עם אתגרים, שונות בין פרטים שונים, חברות מתוך רצון, צרכים בסיסיים ועוד, תייצר אמפתיה לאחר, רווחה נפשית ומתוך כך מניעת התנהגויות אלימות והתנהגויות בסיכון

 

 

עולם הכלבים של תמור, הפעלת יום הולדת, לגדול

 

 

קצת על התכנית..

 

התוכנית נוצרה מתוך היכרות מעשית ומעמיקה עם עולם הכלבנות והתרומה שהוא יכול לספק לחייהם של החניכים. היא כוללת מערכי שיעור איכותיים המתקשרים עם עולמם האישי של החניכים, בהם הם יכולים ללמוד וליהנות כאחד.

תכני התכנית עוסקים בתקשורת נאותה של הילדים עם הכלבים ובינם לבין עצמם, הכרת צרכי הכלב והקבלה לעולם החניכים, שיפור שימוש בשפת גוף, שיפור מוטוריקה עדינה, פיתוח תחושת אחריות כלפי הכלב (ובכלל), פיתוח מודעות לעולם הרגשות ומושג המגע בעולם הכלבים ובעולמנו.

במהלך התכנית נשים דגש על חשיבה עצמאית, יצירתיות, עבודה קבוצתית, יכולת ביטוי והבעת רגש, פיתוח תחושת הצלחה, ולא פחות חשוב- הנאה.

 

קצת על מייסד התכנית..

תומר דורון הוא מייסד התכנית ומנהלה בפועל. הוא בעל מקצוע עם ניסיון רב בתחום הכלבנות, החינוך והתרפיה בעזרת בעלי חיים.

B.Sc. בהתמחות בבעלי חיים, האוניברסיטה העברית ירושלים.

אילוף כלבים אצל מאלפים יוצאי צבא.

אילוף מתקדם

תרפיה בכלבנות

שבע שנות ניסיון ובהן; אילוף, תרפיה בכלבנות עם ילדים, נוער ומבוגרים, תוך התמקדות בנוער בסיכון, חינוך מיוחד ובעלי אתגרים נפשיים.

 

מילה קטנה מתומר..

עולם הכלבים שהתגלה בפניי כילד ובהמשך כבוגר, פתח בפניי עולם של התפתחות עצמית. הכרה בכך, לצד העובדה שמאז ומעולם עזרה לזולת הייתה ערך חשוב בחיי הובילה אותי לפיתוח התכנית לאילוף כלבים.

ההבנה כי עבודה עם כלבים מאפשרת קידום בתחומים כמו ביטחון עצמי, אסרטיביות, אמפתיה ועוד... מגיעה אצלי ממקור ראשון. זו המתנה שאני שואף להעביר הלאה.

 

"בדברי ימי העולם יש דבר אחד שאין לקנותו בכסף - כשכושו של זנב הכלב"  (ג'וש בילינגס)

 

המלצות: 

 

לתומר היקר!

מאד נהנינו משעות הפעילות המיוחדות שלך בגן שלנו.

הילדים למדו רבות על תכונותיהם של בעלי החיים ובייחוד הכלבים.

כמו כן הם הבינו באיזה אופן ניתן לתקשר עם הכלבים, להאכיל אותם וללטף.

הבחנו בתהליך נדיר ובשינוי מהותי שחל בילדים, רמת החרדה במקרים מיוחדים פחתה ונעלמה ואפילו חלו שינויים חיוביים בהתקשרות ובביטחון העצמי.

ממליצים לכל גן וגננת,

מודים ומעריכים את המסירות וההשקעה.

צוות צהרון גן ניצנים.

 


 

תומר שלום,

רציתי להודות לך על יום מופלא שכולו חיוך וצחוק. הגעת עם שלושה כלבים מתוקים וידידותיים, שוקו סטי'ץ ולאקי וביחד איתם גרמתם לילדים להנאה גדולה. הילדים נהנו מהמופע המשעשע, התנסו באילוף כלבים. כל ילד שיצא מההפעלה היה עם חיוך גדול וזיכרון מתוק. התמודדת ברגישות ובטחון מול ילדים שחששו מכלבים, וגם הם יצאו מהסדנה בחוויה טוב אחרי שלטפו והאכילו את הכלב-לא מובן מאליו. שוב תודה על יום מופלא! נתראה בהפעלה הבאה.

סיוון, רכזת קייטנת 'בית הספר של החופש הגדול.

 


 

עולם הכלבים של תומר,

אנו מכירים לא שנה אחת!! הפעילות עם הכלבים התחילה אצלנו בגן של חינוך מיוחד, והתאהבנו והתפעלנו, מהקשר של תומר עם הכלבים ועם הילדים. כל ילד עבר תהליך משמעותי במפגש שלו עם העולם של הכלבים ולמד להתחבר אליהם באופן אישי. לתומר פעילויות מובנות ומגוונות, אשר עוזרות לילדים להתרכז וליהנות בפעילות עצמה! אנו מאחלים לתומר בהצלחה ומקווים לראות אותו בהמשך בגן שלנו.

אורית, גננת לחינוך מיוחד, אדי שור.

 

 

עולם הכלבים של תמור טלפון: 072-3304695

 

 

 

 

 

מפעילי יום הולדת / הפעלות לימי הולדתימי הולדת לילדיםחוגי חיות לילדיםהפעלות לילדיםיום הולדת חיות

הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו