מרכז מבקרים קיסריה - קמרונות המלך הורדוס | לגדול
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

מרכז מבקרים קיסריה - קמרונות המלך הורדוס

4.0 (0)
מחירים
שעות פעילות
כתובת
נמל קיסריה
תיאור הפעילות

 

מרכז מבקרים קיסריה - קמרונות המלך הורדוס

 

בהשקעה של 150 מיליון ש"ח של קרן אדמונד דה רוטשילד קיסריה, נבנה מרכז המבקרים החדשני - קמרונות המלך הורדוס 

 

קמרונות המלך הורדוס קיסריה מרכז המבקרים

 

אתמול (30/5/19) במעמד נשיא המדינה והברונית אריאן דה רוטשילד התקיים טקס פתיחת מרכז המבקרים וחניכת פרוייקט השימור והשחזור האדיר של קמרונות הנמל בגן הלאומי קיסריה .

 

מרכז מבקרים קיסריה

צילום:אסף פינצ'וק

 

הורדוס כפי שאף אחד עוד לא העז להראות

 

מרכז המבקרים החדשני המפגיש את הקהל עם דמותו הנועזת, המורכבת והמסוכסכת של הורדוס - כפי שאיש לא העז להציגה עד היום, את הקמרונות האדירים –  7.40 מטרים גובהם ו- 21 מטרים עומקם, הקים הורדוס ברוחב ממוצע של 5.2 מטר. הקמרונות היוו חלק ממערך האחסנה בנמל ושימשו כבסיס לבימת המקדש שהקדיש לפטרונו - הקיסר אוגוסטוס. המקדש היה לליבה הפועם של העיר המונומנטלית, שהיוותה צומת מרכזית של הכלכלה הגלובאלית והסחר בין מזרח למערב בעת העתיקה. 

 

קימרונות המלך הורדוס קיסריה

צילום:אסף פינצ'וק

 

מרכז המבקרים שהוקם בקמרונות המשוחזרים, משלב עתיקות מאוצרותיה הגנוזים של קיסריה, עם טכנולוגיה חדשנית ומפגיש את הקהל  עם דמותו הנועזת, המורכבת והמסוכסכת של המלך הורדוס - כפי שאיש לא העז להציגה עד היום. שיקום ושיחזור הקמרונות שעמדו בסכנת התמוטטות ממש, היה מורכב במיוחד וארך יותר מחמש שנות עבודה מאומצת ומשולבת של ארכיאולוגים, מהנדסים ואדריכלי שימור. במקביל לחפירה הארכיאולוגית, נדרשה הקמת תמיכות הנדסיות, בדיקה מדוקדקת של יצבות הקירות ושכבות העפר בכל נפחם של הקמרונות ואף פירוק זהיר והרכבה מחדש של קירות המתחם. במהלך החפירה אף נחשף שמאז הוקמו ע"י הורדוס - הקמרונות כבר התמוטטו בעבר ושוחזרו בתקופה הביזנטית. יצוין, כי גם המשחזרים הביזנטיים הקפידו לשמרם במתווה המקורי.

 

מרכז המבקרים החדש בקיסריה קימרונות המלך הורדוס

צילום:אסף פינצ'וק


אולמות התצוגה שבלב הקמרונות – על מגוון המיצגים והאוצרות הארכיאולוגיים שנחשפו במהלך החפירות, הונגשו בצורה בטוחה גם לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. במרכז התצוגה, מוקרנת הפקה בינלאומית של אפוס היסטורי על דמותו המורכבת מאוד של המלך הורדוס. ההפקה המושקעת "מחזירה לחיים" את החזון האדיר, התככים, המאוויים, התשוקות, הרציחות והחלומות הכבירים שחווה הורדוס, ממש כאן - בלב עתיקות קיסריה. הסרט צולם כולו בפורמט אנכי, בהתאמה ל"מסך" - קמרון מקושת, כאמור, בגובה של 7 (!) מטרים, שבנה גיבור האפוס – המלך הורדוס עצמו.  מאות שעות צילום ועריכה, עשרות רבות של ניצבים ואולפנים משוכללים באירופה נדרשו להשלמת החוויה הייחודית שמזמן המרכז החדש למבקרים – בינות למוצגים האותנטיים שנחשפו בחפירות הארכיאולוגיות בנמל, בים ובאזור.

 

מרכז מבקרים קימרונות המלך הורדוס בקיסריה

צילום:אסף פינצ'וק

 

מרכז מבקרים קיסריה כתובת - נמל קיסריה 

 

אטרקציותמוזיאונים לילדיםמרכזי מבקרים

הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו