הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו

מגזין אטרקציות לילדים

סרט לילדים: בלגן בחווה

הכתבה נוצרה בתאריך : 03/10/2006
שיתוף עם חברים בפייסבוק

בסרט עם הומור מטורף וחיות שמהלכות על שתיים ומדברות בשפת בני האדם, הילדים למדים את חשיבותם של אחריות, חברות ונאמנות

מאת: ניר ליברך

 

בלגן בחווה

מה עדיף? להיות פר זקן, רציני וקשוח שדואג כל הזמן שכל חיות החווה ישמרו על החוקים, או להיות פר צעיר עם חיבה למעשי קונדס, שסוחף אחריו את כל חיות החווה לבילויים ומשחקים? את התשובה, שטומנת בתוכה מוסר השכל ידוע ומוכר לילדים, תלמדו אם תלכו לצפות ב"בלגן בחווה", הסרט החדש והמטורף מאולפני ניקלודיון היוצא בקרוב לאקרנים.

 

חיות החווה של האיכר הטוב מתנהגות כחיות רגילות לכל דבר – עד שהאיכר יוצא לסידוריו ונעלם מעבר לעיקול. ברגע זה כל החיות נעמדות על שתיים באנחת רווחה גדולה, מתחילות לתקשר זו עם זו בשפת בני האדם, ומנהלות עולם שלם משל עצמן, עולם משעשע ומלא ממש כמו שלנו – החל מאסיפת חיות מסודרת וכלה במסיבות מטורפות באסם לתוך הלילה.

 

לחיות החווה יש מנהיג – בן, פר קשוח שדואג שכל עוד הוא בסביבה, אף חיה בתחומי הגדר לא תיפגע. החיה היחידה שהוא לא מצליח להשגיח עליה היא בנו המאומץ, אוטיס, שמעדיף למצוא ריגושים והרפתקאות מחוץ לגבולות החווה עם עוד כמה חברים מרדניים (ביניהם חזיר, תרנגול, עכבר וחמוס). כשבן מזהיר את אוטיס שיש תנים בחוץ שצריך להיזהר מהם, אוטיס כמובן לא שם לב לדברי הפר הזקן ובמקום זאת הולך לחגוג עם חבריו.

 

לנו, המכירים כבר את הסגנון הצפוי של הז'אנר, כבר קל לנחש מה יקרה, והוא אכן קורה – המנהיג הזקן מוצא את מותו בקרב עם מספר תנים מרושעים. ממש כמו בסרט "מלך האריות", הבן הצעיר מוצא את עצמו לפתע עם נטל הפיקוד. אך בעוד סימבה בורח, אוטיס הופך את החווה למקום חסר דאגות שבו כולם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם... מצב שמשתנה כשהתנים מגיעים ומחליטים להפוך את החיים בחווה על סדרם.

 

לאחר לבטים והתבוננות פנימית עמוקה, אוטיס בסופו של דבר עושה את הדבר הנכון ומגן על חיות החווה מהתנים המרושעים. והנה, מוסר ההשכל השחוק נלמד שוב; הילדים למדים את ערכה של אחריות, חברות ונאמנות. גם פה, כמו במלך האריות, יש מקום לספקות, כי ההגשמה של הערכים החשובים הללו נעשית באמצעות אלימות, אבל בסופו של דבר, רוב הילדים שיצאו מאולם הקולנוע יצאו צוחקים. כשנשאלו על מה ולמה, ענו – "פרות מצחיקות!"

סרטי ניקולדיון, בהפצת "גלובוס גרופ", בקולנוע מיום חמישי 5.10.06

 

קופונים לאטרקציות
שיתוף עם חברים בפייסבוק
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top