הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו
בית >מגזין לגדול > שבועות בצריף בן-גוריון - בעקבות התנ"ך והקוץ' מוץ

מגזין לגדול

שבועות בצריף בן-גוריון - בעקבות התנ"ך והקוץ' מוץ

הכתבה נוצרה בתאריך : 20/05/2019
שיתוף עם חברים בפייסבוק

חג שבועות תשע"ט, 9 ביוני 2019 בצריף בן-גוריון בשדה בוקר

 

צריף בן גוריון שבועות 2019 - לגדול
צילום: חנן אפשטיין

 

מכינים את מתכון הקוץ' מוץ' המפורסם של פולה, משחק "חפש את המטמון" בעקבות חפצי בן-גוריון הקשורים לעולם התנ"ך ועוד

 

פולה בן-גוריון, אשת ראש הממשלה הראשון, הייתה ידועה בכך שהקפידה מאוד על התפריט של בעלה. הצריף הצנוע של הזוג היה היחיד בקיבוץ שדה בוקר של אותם ימים שהיה מאובזר במטבח קטן. כך יכלה פולה לפקח ולוודא שראש הממשלה נצמד לתפריט היומי הבריאותי שלו, ובראשו – מנת הקוץ' מוץ', המורכבת מאשל, גבינה, מיץ פטל ורסק תפוחים.


בן-גוריון, שאף פעם לא היה ממש "פודי", לא אהב במיוחד את הקוץ' מוץ' של פולה, אך בכל זאת הקפיד לאכול את המנה מדי יום, עד ליום מותו בשנת 1973. כשנשאל על ידי בתו מדוע הוא ממשיך לאכול את המנה, גם לאחר שפולה נפטרה, השיב שעשה זאת לזכרה.

 

צריף בן גוריון - אתר לגדול


בחג שבועות הקרוב, מזמינים בצריף בן-גוריון את המבקרים לשפוט בעצמם לגבי טיב הקוץ' מוץ'. במהלך היום יכינו בצריף את המנה, יחד עם הילדים ובסיום הפעילות אף יקבלו הביתה מגנט עם עותק של המתכון המקורי, כתוב בכתב יד, כך שיוכלו להכין בבית מדי יום, ואולי להיות בעצמם ראשי ממשלה יום אחד.

 

לדוד בן גוריון היה גם חיבור מיוחד אל התנ"ך, ורבים מחפציו בבית היו קשורים בדרך זו אחרת לסיפורי התנ"ך. הוא נהג להעתיק למחברתו פסוקים מהתנ"ך הקשורים למדבר, אותו היה כה נחוש להפריח, ומקורביו מספרים שהיה נוהג לדבר על דמויות בולטות מהתנ"ך, ממש כפי שהיה מדבר על דמויות בנות ימיו.

 

צריף בן גוריון


במהלך החג, הידוע גם כחג מתן תורה, יתקיים משחק "חפש את המטמון" מיוחד, ברוח הקמת המדינה והתנ"ך, המזמין את המבקרים לאתר ברחבי הבית מגוון פריטים הקשורים בעולם התנ"ך, אשר את כולם בחר באופן אישי דוד בן-גוריון, מבין מזכרותיו הרבות, וביקש בצוואתו שיוצגו לראווה בביתו לאחר מותו.


בין הפריטים שיסתתרו ברחבי הבית, והמשתתפים יאתרו במהלך הפעילות, יהיה ניתן למצוא פסל של יונה הנביא במעי הדג שקיבל מקבוצת בני ברית פיניקס, אריזונה, כסמל לכך שעם ישראל הגיע לחוף מבטחים, אסופת פסוקים מהתנ"ך הקשורים למדבר, אותם ליקט בן-גוריון בעצמו, מגן דמוי לוחות הברית אותו קיבל מחבר הרבנים בניו יורק בשנת 1971, צלחת ייחודית מארונו של בן-גוריון, אשר מקורה לא ידוע, ובה מופיע תחריט הנוגע לחג: ''הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה - בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ'' מספר תהילים ואפילו את ספר התנ"ך האישי של ראש הממשלה הראשון, אשר קיבל במתנה מגדעון האוזנר, התובע במשפט אייכמן ועוד.

 

צריף בן גוריון אתר לגדול


שבועות 2019 בצריף בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר.

טלפון: 072-3319809 

שעות פעילות 10:00-16:00
מחיר: 20 ₪ למבוגר, 15 ₪ לילד
כניסה אחרונה שעה לפני סגירת האתר

 

אירועי שבועות 2019

 

קופונים לאטרקציות
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top