הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו
בית >מגזין לגדול > חנוכה בפארק נאות קדומים - בחזרה לארץ החשמונאים

מגזין לגדול

חנוכה בפארק נאות קדומים - בחזרה לארץ החשמונאים

הכתבה נוצרה בתאריך : 24/12/2019
שיתוף עם חברים בפייסבוק

אירועי חנוכה תש"ף – 2019 בנאות קדומים

 

חנוכה בפארק נאות קדומים - אתר לגדול

צילומים: פארק נאות קדומים

 

מסע במנהרת הזמן באזור בו יצאה הקריאה למרד החשמונאים, כתב חידה וגם ניווט נבון

 

פארק נאות קדומים שוכן בלב אזור מודיעין, מולדת החשמונאים. כאן, על אחת הגבעות, לפני כאלפיים שנים שכן הכפר שבו גרו מתתיהו ובניו ומכאן יצאה הקריאה למרד ביוונים.
לכבוד חנוכה, יחגגו בפארק את פעילות "בחזרה לארץ החשמונאים" במהלכה שומעים על סיפורי המכבים ונס פך השמן ונהנים ממפעילות ייחודית וסיורים מרתקים לכל המשפחה.


בכדי להיכנס לאווירה ולרוח התקופה החשמונאית, יעמוד לרשות המבקרים מתחם תחפושות מעוצב בו כל המשפחה יכולה לקפוץ אחורה בזמן ולהראות כמו משפחה מכבית לתפארת. ברוח התקופה "חייל מכבי" יקבל את פני המכבים החדשים וישלח אותם מיד למשימה -  איסוף רמזים שבעזרתם יענו על כתבי חידה בכתב עברי עתיק. מוצאי הפתרון יזכו במטבע ניצחון אשר יוטבע עבורם במטבעה ייחודית.


בהמשך, במפגש עם הקדרית, היא תדגים את עבודתה על האובניים בליווי הסבר מרתק על התפתחות נרות השמן העשויים חומר, ובמתחם היצירה יהיה ניתן לגרש את החושך בהכנת נרות שמן, ממש כמו אלו ששימשו את יהודה המכבי ולוחמיו.
מי שחשב ששמן הזית הוא היחיד אשר שימש למאור, צפוי להפתעה גדולה בתערוכת "במה מדליקין", שם מכירים מגוון שמנים נוספים אשר שימשו גם הם למאור כמו שמן צנונות, שמן דגים, שמן קיקיון או שמן אגוזים, ובנוסף גם לראות מגוון פתיליות העשויות מחומרים שונים מן הטבע.


לאורך מסלול הליכה יחכו למבקרים תחנות ההדרכה ופעילות. בגורן יסופר על חיי תושבי הארץ הקדומה וכיצד התמודדו עם מצב החירום שפקד אותם בתקופת שלטון אנטיוכוס היווני. ממש כמו החקלאים, ניתן יהיה להתנסות בעבודת השדה וזריעת גרעיני חיטה. בחצרות היצהר שעל גבעת המנורה, יכינו שמן זית באותה השיטה בה הפיקו בתקופת המקרא. בבית הבד, יצפו המבקרים בחמור המסובב את אבן המיפרכה – מתקן ריסוק הזיתים, ובבור המים שואבים מים בעבודת צוות.
מי שירצה לראות עוד מארץ החשמונאים, יוכל לנסוע גם בתיורית – רכבת הפארק על גלגלים במסלול מלווה בהסברים ונוף קדומים.


בנוסף, יתקיים בחג "ניווט נבון" לזכרו של יצחק נבון, הנשיא ה-5, שכיהן גם כיו"ר פארק נאות קדומים על ליומו האחרון. בפעילות ייחודית לכל המשפחה ינווטו המשתתפים בין נקודות ציון שונות הפזורות ברחבי הפארק. בתחנות הניווט יחכו מילים הקשורות לפועלו ומורשתו של יצחק נבון. בעזרת המילים יוכלו המנווטים להשלים טקסט על פסיפס חייו של הנשיא ועל דרך הנהגתו הייחודית. הניווט אינו מתאים לעגלות ומומלץ לילדים מעל גיל 5.

 

בחזרה לארץ החשמונאים – חנוכה 2019 בפארק נאות קדומים

טלפון 072-2160412

ימים ג'-ד' 24-25.12 כ"ו - כ"ז בכסלו. יום א' 29.12. א' בטבת.
שעות פעילות: ימי חול -  9:00-16:00, כניסה אחרונה בשעה 14:00.

מחיר: 40 ₪ לאדם מגיל 4.
* נסיעה בתיורית בתוספת תשלום

הפעילות בימי חמישי ושישי בוטלה עקב מזג האוויר

 

לפעילויות ואטרקציות בחנוכה 2019

 

קופונים לאטרקציות
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top