הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו
בית >משחקים לילדים > קסם של הפעלות

משחקים לילדים

קסם של הפעלות

הכתבה נוצרה בתאריך : 12/05/2010
שיתוף עם חברים בפייסבוק

לקראת החופש הגדול ההולך ומתקרב, קליוסטרו הקוסם מציע מספר הפעלות מקוריות, מהנות וקוסמיות.. את ההפעלות אפשר לערוך לקבוצות של עד 20 ילדים, בקייטנות, ימי הולדת או אפילו בבית.
מאת: קליוסטרו הקוסם

קוסם ליום הולדת

חידון הארי פוטר

מסתבר  שבסיפורים של הארי פוטר מופיעות המון מילים שמתחילות באותיות בעברית. כמעט לכל אות בעברית יש משהו בסיפורי הארי פוטר. עיברו לאט על כל אות בעברית, כל תשובה נכונה מזכה את הזוכה בה ב 10 נקודות ומי שאסף את הכי הרבה נקודות זכאי לקבל פרס/ים. אפשר לתת יותר מתשובה אחת לכל אות. במקרה של ספק כדאי להתייעץ עם מדריכים נוספים או לשאול את הקוסם הגדול.

 

אות

מילה

א

אבן החכמים

ב

בית ספר לקוסמים

ג

גריפינדור

ד

דמבלדור

ה

הוגוורטס

ו

וולדמורט

ז

זנב תולע

ח

חדר הסודות

ט

טרול

י

ינשוף

כ

כלב עם 3 ראשים

ל

לורד

מ

מטאטא

נ

נימבוס 2000

ס

סניטש

ע

???

פ

פאנפיק

צ

צפרדע שוקולד

ק

קווידיץ

ר

רוח רפאים

ש

שח מט קוסמים

ת

תנשמת/ ת`סטראלים (מין דרקון מושלדים שסוחבים את הכרכרות של הוגוורטס)

 

חישוב נומרולוגי לילדים

טבלת עזר לחישוב נומרלוגי לכל אות שווי מספרי משלה

א=

1

ה=

5

ט=

9

מ=

40

פ=

80

ש=

300

ב=

2

ו=

6

י=

10

נ=

50

צ=

90

ת=

400

ג=

3

ז=

7

כ=

20

ס=

60

ק=

100

 

 

ד=

4

ח=

8

ל=

30

ע=

70

ר=

200

 

 

הוראות הפעלה

על מנת להגיע לקבלת תוצאה נומרולוגית על אישיותו של השואל יש לרשום את שם הילד(השואל) שם פרטי + שם משפחה ולהחליף את האותיות במספרים, יש לחשב את התוצאה עד הסוף , דהיינו לחשב גם את סכום הספרות של תוצאת החיבור. ז"א אם יוצא 125 לחשב 1+2+5=8 . במקרה שלנו לדוגמא 8 הוא התוצאה הסופית. ראה דוגמא להלן יהושוע בן נון. כדאי לרשום שם מקורי שבו נולד השואל ולא עיברות של השם או שינוי שם.

 

י

10

ה

5

ו

6

ש

300

ו

6

ע

70

ב

2

ן

50

נ

50

ו

6

ן

50

 

 

 

 

555

5+5+5=15

15 בנוי מהספרות 1+5=6

 התוצאה היא 6

לאחר החישוב תוכלו לבדוק את המשמעות של השם:

סוגי הטיפוסים של כל מספר:

כל מספר בנומרולוגיה מייצג טיפוס אחר התאם את התוצאה של החישוב הנומרולוגי לטבלא להלן:

אחד- השמש

אנשים בטוחים בעצמם, נועזים. חוקרים, חלוצים, מגלים, אינטליגנטים, הגיוניים, נחושים.  אינדיבידואליסטים אחד נשאר תמיד אחד.

שניים-הירח

יצירתיים, רגישים ובעלי דמיון מפותחח, מאופקים, עומדים על שלהם. סופרים, אומנים, מוסיקאים ומורים. מלאי הומור ואינטואיציה מפותחת.

שלוש-יופיטר

פיקחים, ערמומיים, ערניים, מקוריים. יצירתיים, אומנותיים, אמינים ומעודנים. מדענים מבריקים, אנשי מדינה, סופרים וציירים.

ארבע- אוראנוס

נמרצים, אנרגטיים, אידיאליסטים, מנהלים טובים, מעשיים מאוד. בעלי שכל ישר וכשרון ארגון, ארכיטקטים, חוואים, מנהלי במה. דייקנים ואמינים מאוד.

חמש- מרקורי

עליזים ובעלי תושייה, הרפתקנים גדולים. חרוצים ערניים, בעלי טעם טוב, ביקורתיים מדי, אוהבי קריאה ומחקר, נבונים ומציאותיים, תחומי עיסוק:  רפואה, מסחר, ארכיאולוגיה.

שש- ונוס

נותני אמון ואמינים, אוהבי יופי, חוש מפותח לצבעים, בולטים באמנות. ציירים, פסלים, רבים מהם מצליחים באמנות. חלקם גם בעלי כשרון  במשא ומתן.

שבע-נפטון

חרוצים, מסתוריים, בעלי כוחות על חושיים, מיוחדים, מבריקים, מתבודדים. אוהבי נסיעות ופעילות, נסחפים לחלום בהקיץ. אינם אוהבים כסף וחומריות.

שמונה-סאטורן

חזקים, מעשיים, נבונים, בעלי אנרגיה גדולה, מרשימים ובעלי קסם רב, קיים קושי לבטא חיבה ורגש, עורכי דין, אנשי עסקים, פוליטיקאים.

תשע- מרס

אמיצים, נחושים, יזמים, בעלי כוח השפעה, תפיסה מהירה, דמיון עשיר, לפעמים חסרי רגישות, יוצאי דופן, משעשעים, אומנים, מורים, רופאים.

סיפור בא"ב
מתחילים להקריא את הסיפור, הילדים צריכים להשלים אותו ע"פ הא"ב, כדאי לרשום את ההברקות של הילדים ולהקריא את הסיפור השלם בסוף.

פעם אחת לפני שנים רבות חי לו קוסם גדול ומפחיד בארץ שנקראת ארץ  א                 . לקוסם היו ב                    והוא הכי אהב לאכול ג                        . בוקר אחד התעורר הקוסם והחליט היום אני אלך לבקר את ד                        . הוא ארז את התיק שלו ובמיוחד הקפיד לקחת אתו את ה                          .  הלך לו הקוסם שמח וטוב לב בשביל ופתאום ראה לצד הדרך:  ו                           . ה ו                         ברך אותו לשלום ובקש ממנו ז                          . הקוסם שהיה במצב רוח טוב שלף מתיקו   ח                ונתן אותו בשמחה.  ט                   שכך חשב בקוסם והמשיך בדרכו. לאחר כשעה ראה הקוסם את ה י_______ הגדול והכחול, והחליט לטבול בו את רגליו. חלץ הקוסם נעליו והפשיל גלימתו אך לפתע בא גל גדול ו ו ו  כ____ בגדיו נרטבו. ל_____ נורא, חשב הקוסם...אחר-כך אפרוש לי שמיכה ואנוח קצת עד שבגדיי יתייבשו, אך אבוי, לפתע חש צריבה עזה ברגלו וראה מ_______לבנה שנסחפה לחוף ו נ_______ כמו שקית ניילון תמימה. הקוסם צעק וצווח כל מיני אוי ואוף ואיי, וחיפש את ס_______ המציל, בתקווה שהוא יוכל לתת לו ע__________. אבל בכך לא נגמרו הצרות. פ_______, משהו החשיך את השמים..הקוסם הרים עיניו וראה צ_________ ענק בדיוק מעל ראשו. מה ק___________ כאן, לעזאזל, קרא הקוסם. ואז ר___________ שזה בסך הכול מצנח שהסתיר לרגע את הש______________ ועמד לנחות. הקוסם החליט להמשיך בדרכו והפעם הצליח להגיע ללא תקלות לבית חברו. כמו שאתם רואים, גם לקוסם גדול ומפחיד קורים דברים לא צפויים ובזאת ת________ ונשלם סיפורינו
 

משחקי חברה- לקבוצות קטנות, גם כאן אפשר לחלק פרסים לזוכים:

משחק מטאטא הקסמים

הקבוצה יושבת במעגל ובאמצע מעמידים מטאטא.

המדריך קורא בשם של חניך מהקבוצה ואותו תלמיד צריך לתפוס את המטאטא לפני שהוא נופל לרצפה. נפל המטאטא - על אותו תלמיד לספר משהו מביך על עצמו. סיים לספר ממשיכים מהתחלה.

אמת ושקר

כל אחד מהחניכים בקבוצה מספר על עצמו שלושה מקרים שאירעו לו ונראים לא הגיוניים, כשמקרה אחד מתוך השלושה הוא אכן מקרה אמיתי, המשימה של החברים היא לנחש מה אמת ומה שקר

 

הקוסם אמר

 משחק קלאסי כמו דוד המלך אמר ואחרים. המדריך עומד מול הקבוצה ומטרתו היא לבלבל כמה שיותר ילדים, האחרון שנשאר הוא הזוכה בפרס. הילדים מוזמנים לבצע את הוראות הקוסם, אבל רק שאומרים "הקוסם אמר" למשל "הקוסם אמר ידיים למעלה".

אן המדריך אומר סתם "ידיים למעלה" מי שזז אפילו מילימטר אחד נפסל. על מנת לוודא שילדים לא מזייפים מומלץ להגיד כבר בהתחלה- "הקוסם אמר כולם לקום על הרגליים" ואז מי שמתבלבל מתיישב. האחרון שנשאר עומד הוא הזוכה.


קליוסטרו הקוסם מפעיל בית ספר לקוסמים, מעביר הדרכות וסדנאות ומקיים מופעים שונים
לאתר של קליוסטרו הקוסם

 

לפעילויות יצירה נוספות לילדים

קופונים לאטרקציות
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top