סיורי מים לימי הקיץ, מסלול טיול עם מים, טיול בבניאס, נחל עמוד - לגדול • Ligdol
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

סיורי מים לימי הקיץ החמים


איפה מטיילים כשחם? קבלו 4 מסלולי טיול המשלבים מים, ומאפשרים לחוות את יופיו של הטבע בקיץ הלוהט עם כל המשפחה. הנאה מובטחת.

מג'רסה


מג'רסהשפך נחל דליות- המג'רסה, נמצא בבקעת בית ציידה. זהו המקום היחיד בישראל בו נותר מגוון גדול של נופי מים מתוקים: לגונות, פלגים הזורמים כל השנה, בריכות ושטחים שבהם מי הכנרת נסוגים ומוצפים חליפות.
נחל המג'רסה, אשר נובע באזור גמלא, ידוע כמקום החביב על המטיילים בתקופת הקיץ, עת הנחל לובש מראה של לגונה מפתה בקרירות צוננת. רשות הטבע והגנים התאימה את דרכי הגישה לנחל, בכדי לחשוף למטיילים את הדרו.
כחלק מהעבודות במקום, נסלל כביש גישה שמאפשר נסיעה בטוחה, שביל המטיילים המקביל לנחל מאפשר צפייה בזרימה עד כמעט נגיעה במים וכן, הוסדרה נגישות לעגלות תינוק ונכים, היכולים לחוות את החוויה מקרוב.

 

 

שמורת טבע נחל חרמון- מפל הבניאס והשביל התלוי


בניאס
צילומי הבניאס: עופר צירלין

מעיין בניאס בוקע למרגלות החרמון, ומימיו זורמים בעוצמה רבה באפיק קניוני לאורך שלושה וחצי קילומטרים. בדרכו יוצר הנהר את מפל הבניאס, מפל גועש ושוצף, המפל העז והמרשים בישראל.
נחל חרמון נפגש עם נחל דן והשניים מתמזגים לנהר הירדן. מדרום למפל הבניאס חצב הנחל ערוץ עמוק ותלול עם קירות ציוריים, נופי זרימה ואשדות מרשימים. רשות הטבע והגנים מימשה את רעיון הנגישות לחלק מקטע זה באמצעות שביל תלוי מעל הנחל.

בבניאס מספר אפשרויות טיול: באזור המעיינות ובאזור השביל התלוי והמפל. השביל התלוי מעניק חוויה מיוחדת - טיול בתוך קניון בזלת צר מעל נחל חרמון הגועש.

חשוב לטייל במסלול זה במעלה הנחל (נגד כיוון הזרימה), בהתאם לשילוט. בכיוון זה המראה מרשים יותר.

 

 

נחל עמוד


נחל עמודנחל עמוד נמצא בגליל העליון בהר מירון. מסלול לחצי יום שמתאים למשפחות ברמת קושי בינונית, עם כניסה למים (לא חובה). אורכו כ-3 ק"מ והוא מעגלי. יש חניון מסודר של קק"ל בכניסה (בתשלום) עם תחנת מידע.

המסלול מתחיל בירידה (לא קטנה) אל הנחל שלאחריה מגיעים לגן עדן קסום שמצדיק את הדרך למטה. המסלול לאורך הנחל מוצל כולו, ההליכה קלה ומסודרת בשבילים. לאורך המסלול המון בריכות מים קטנות ומומלץ לעצור ולהיכנס למים (עד גובה המותן).

המסלול מסתיים בבריכות שכווי המחברות את נחל עמוד עם נחל מירון, שם מומלץ לעצור, לנוח וכמובן להתרחץ. החזרה באותה הדרך או על הגדה השנייה של הנחל.

 

 

שמורת טבע תל דן


שמורת תל דןנחל הדן, אחד משלושת מקורות המים של הירדן, הנו הקצר ביותר, אך שפיעתו הרבה (כ-238 מ"ק לשנה), מספקת לירדן כ-50% ואף יותר מספיקת המים הכוללת של הנהר.
המים שמקורם בחרמון המושלג, מתאפיינים בטמפרטורה קבועה, שגם בימי שרב הקשים עומדת על 14 מעלות צלסיוס.
הביקור בשמורה משופע במסלולי הליכה טבעתיים המתאימים לכל הגילאים, וביניהם גם מסלול המותאם לבעלי מוגבלויות הליכה. אין עוד מקום נוסף בארצנו הקטנטונת המקבץ בתוכו ריכוז חשוב וייחודי שכזה של נופי מים, צומח, סיפורים היסטוריים וממצאים ארכיאולוגים בעלי חשיבות חובקת עולם.
נופי המים המתקיימים בשמורה הם פרי משא ומתן ושיתוף פעולה מתמשך בין אנשי רשות הטבע והגנים, ביחד עם אנשי נציבות המים ותושבי המקום, במטרה לחלק את המים ולהותיר כמות נאותה לצורכי שמירת הטבע בתל דן.

 

בשל מגבלה על מספר המבקרים, יש להירשם מראש לביקור. הכניסה תותר אך ורק בהצגת אישור "תיאום מועד הביקור" ורק בשעות הנקובות בו.  ייתכנו שינויים בשעות פתיחת האתר. אנא בידקו זמן ביקור אפשרי במערכת ההזמנות בלבד.


 

שמורות טבע וגנים לאומיים קרוב לערים הגדולות

אטרקציות בצפון
 

 

הכתבה נוצרה בתאריך : 09/05/2021
הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו