משחקים בבית עם הילדים, רעיונות למשחקים בבית, פעילות בבית לילדים - לגדול • Ligdol
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

משחקים בבית עם הילדים

רעיונות לפעילות עם ילדים בין כתלי הבית

מאת: ירון שמאי


סגר, קורונה והילדים מטפסים על הקירות? במקום שיעבירו את הזמן מול טלוויזיה/מחשב/טלפון, ריכזנו לכם כמה רעיונות למשחקים מהנים של הורים וילדים:

 

אפשר לשחק אחד על אחד, לשתף את כל המשפחה כולל הורים ואחים, לקרוא לסבא/סבתא ובכל הרכב שתרצו. העיקר שתפנו את הזמן האיכותי לבילוי כיפי עם הילדים.

 

 

משחקים בבית עם הילדים, רעיונות לפעילות בבית
צילומים: dreamstime

 

ציור קיר

לקחת וילון, סדין ישן או בד גדול ולעשות ממנו ציור קיר ענק. אפשר לצייר סקיצה לילדים והם יצבעו או שיציירו בעצמם. אם תרצו תלו על הקיר ואז תציירו, או שתפרסו על הרצפה ועם צבעי אצבעות תוכלו לעשות טביעות רגליים וידיים.


ציור בהמשכים

לוקחים בריסטול גדול, המשתתף הראשון מתחיל ציור מסוים ואז מפסיק באמצע ונותן למשתתף הבא להמשיך את הציור שלו. כך כל ילד ומבוגר מוסיף על הציור של קודמו.

 

להכין מונופול ביתי

דורש קצת השקעה אבל שווה: להכין משחק מונופול משלכם- לצייר על בריסטול את המשבצות ולבחור כראות עיניכם: המשבצות יהיו ארצות בעולם, ערים בארץ, רחובות בעיר שלכם, מקומות בילוי אהובים וכו'. כעת נותר לכם להכין קלפי משימות ולהתחיל לשחק.רעיונות למשחקים בבית עם ילדים


 

חפש את המטמון בבית

לצייר מפה עם נקודות ציון בבית: בכל נקודה מחביאים פתק לכל ילד עם משימות אישיות קלות, כמו תרגילי חשבון, קפיצות, משחק משותף, קריאת ספר קצר וכו' לפי דמיונכם. בתחנה הסופית תחביאו הפתעה קטנה לכל ילד.


חם–קר

המשחק הישן הטוב: מחביאים משהו ומכוונים את הילד בקריאות חם/קר.


נחש את החפץ

כל משתתף בתורו מתאר חפץ מסוים שנמצא בחדר, ועל האחרים לנחש מהו החפץ. למשל: "אני רואה משהו כחול שיושבים עליו".


מסיבת סרט

מציירים עם הילדים כרטיסים מנייר לסרט, מכינים פופקורן ביתי, ממנים כרטיסן ומוכר פופקורן – ונכנסים לקולנוע הביתי בו תבחרו סרט בדי.וי.די או וי.או.די.


תיאטרון בובות ביתי

מכינים מקרטון גדול תיאטרון בובות (צורה של חלון אותה מעמידים על כסא/שולחן). כל ילד יכול להכין בובות אצבע משלו (למשל לצייר על בריסטול ולעטוף סביב האצבע), לחבוש גרב על היד ולקשט אותה, או להשתמש בבובות אמיתיות במידה ויש.


מיון צעצועים

מוציאים את כל המשחקים והצעצועים הישנים מהארונות, ארגזים ומגירות – מגלים שעשועים ששכחנו מהם, ויחד מחליטים מה להשאיר ומה לתרום (לעמותות, בית חולים וכו').משחקים עם ילדים בבית, פעילות חורף עם ילדים

 

חנות החלפות

כל ילד מכין חנות עם משחקים וצעצועים שלו שהוא רוצה להחליף. את ה"סחורה" הוא מציג על גבי בד או קרטון, וכך הילדים יכולים להחליף ביניהם או לקנות תמורת כסף ממשחק.


שעת סיפור

ההורה בוחר סיפור בהפתעה לילד, ומקריא לו (הזדמנות לחשוף לספרים שהילד פחות מכיר).


שעת ספורט

נותנים לילדים משימות ספורט בהתאם לגילם: גלגלון, גלגולים (על מזרן/שטיח), הליכה בקו ישר, זחילה אינדיאנית, סיבוב ציר, קפיצות על שתי רגליים ועל רגל אחת. ניתן לשלב מסלול מכשולים עם כריות, כיסא ואפילו חישוק.


בועות סבון

משחק אהוב על הילדים שניתן לשדרג לתחרות מי מפריח בלון הכי גדול, מי מחזיק את הבועה הכי הרבה זמן באוויר, מי תופס הכי הרבה בועות וכו'.
 

דייג נעליים

מכינים חכות על ידי קשירת חוט למקל ובקצהו החוט מאלתרים וו/קרס כלשהו. מפזרים במרכז החדר נעליים גדולות וקטנות, וכל אחד בתורו צריך לדוג נעל ולהעביר אותה לצד שלו.


מחנה ביתי

אם רכשתם מכשיר חשמלי גדול שמרו את קופסת הקרטון. עם מעט גזירה תוכלו להכין ממנה בית קטן לילדים, אותו יוכלו לקשט כאוות נפשם ולהכין ממנו מחנה. לחילופין, ניתן להקים מחנה מאוהל, או לאלתר ממזרנים ושמיכות שיהיו גג וקירות. ברצפה פזרו כריות אם אין שטיח – ויש לכם מחנה חמים ונעים.פעילויות עם ילדים בבית, רעיונות למשחקים


אוריגמי

קיפולי נייר כיד הדמיון הטובה, וגם גזירות נייר לצורות מעניינות. אפשר להיעזר בהדרכות אוריגמי ברשת.


הכנת פיצה ביתית

חוצים פיתות, מורחים קטשופ, מוסיפים גבינה צהובה ומקשטים כיד הדמיון הטובה בזיתים, פטריות וכל תוספת אהובה. מתכון לפיצה

 

פעילויות עם הילדים בבית

 

רוצים עוד רעיונות? מחפשים משהו ספונטני? כנסו לכתבות הבאות:

משחקים עם הילדים בבית שלא דורשים הכנה מוקדמת

עוד רעיונות לפעילות עם הילדים בבית

 

כתבות נוספות:

רוצים בכל זאת לצאת? אטרקציות מקורות לשבת חורפית | פעילות חורף עם הילדים | מקומות בילוי לחורף

 

הכתבה נוצרה בתאריך : 24/12/2020
הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו