ישראקידס- טריאתלון ילדים באילת, ישראמן נגב אילת 2014 • Ligdol
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

ישראקידס- טריאתלון ילדים באילת


מאת: בועז ריבק, מנהל התחרות "ישראמן נגב אילת"


פעילויות ספורטיביות הן מומלצות ביותר לגיל הצעיר. לא חשוב באיזה גיל ובאיזו צורה- הנעת הגוף שומרת עליו ומפתחת אותו.
זה יכול להיות בפעילויות כיפיות: משחק עם ההורים, עם החברים, ולהמשיך ברישום לחוגים ולקבוצות ספורט. ההצטרפות לקבוצות ספורט נותנת לא רק מסגרת חברתית אלא גם מנחה, על ידי המאמן המקצועי, איך להתאמן בצורה מיטבית.


ישראקידס נגב אילת צלם אותי
צילום: צלם אותי

פעמים רבות ילדים מוצאים בפעילויות אלו שהן אינן מספיק מאתגרות ומגוונות. כמענה אולטימטיבי לנושא, מוצע תחום הטריאתלון הכולל שלושה ענפי ספורט שונים: ריצה, שחייה ורכיבת אופניים.
כך, במסגרת אימונים של פעמיים-שלוש בממוצע בשבוע, הילדים יכולים לבחור לעצמם יום של שחייה, יום של רכיבה על אופניים ויום של ריצה. היתרון הגדול הוא המעמסה השווה על כל שרירי הגוף, כך שהגוף כולו נכנס לכושר ומתפתח בצורה המיטבית.
הטריאתלון, בניגוד לכל ענף ספורט אחר, משמעותו גיוון וזה מושך את המשתתפים בתחום ונותן הנאה גדולה.


הורים רבים ששומעים את המונח "טריאתלון ילדים" חוששים מהאינטנסיביות שלו. האמת היא, שהמעמסה של אימון ילדים מותאמת להם במיוחד וכוללת בין ק"מ לשניים של ריצה, 200-300 מ' של שחייה ו-5-8 ק"מ רכיבה על אופניים. פעילות רצופה כזאת לוקחת לילד בממוצע כחצי שעה.


נקודה נוספת שהורים חוששים ממנה היא עניין הבטיחות. בשונה מענפים אחרים, פעילות הטריאתלון היא בטוחה ביותר מבחינה פיזית- הגיוון של הפעילות נותן ביטחון מפציעות הנגרמות מהמעמסה על הגוף- ומלבד נפילות טבעיות, כמו נפילה מהאופניים (שנובעות לעיתים מחוסר ריכוז רגעי), הפציעות מועטות.


גם בתי הקטנה, אופיר, הצטרפה לעולם הטריאתלון. כאבא, אני יודע שכל קבוצות השרירים שלה פועלות, נשמרות והכי חשוב שהיא מאושרת וחווה סיפוק גדול.


למי שעדיין לא בכושר, אני ממליץ להתחיל בפעילות מסוג אחד, בדרך כלל מהשחייה. ברגע שמצליחים להתמיד בזה, אפשר לפנות לרכיבת אופניים מהנה ולריצה.


התרומה האישית בעיסוק בתחום הטריאתלון עצומה, זה תורם לפיתוח הקואורדינציה ותכונות שונות כמו יכולת עמידה באתגרים, אמונה עצמית ודבקות במטרה. באופן כללי, ילדים שעוסקים בפעילויות ספורט הם בריאים יותר ולומדים לנצל את זמנם.


ברגע שילדים מתחילים להתאמן בתחום כמו טריאתלון ילדים, אני ממליץ להירשם לקבוצה. הקבוצה תורמת מאד מבחינה חברתית וגם עוזרת לשמור על התמדה ועל האימון בצורה נכונה.
בנוסף, חשוב לשמור על התזונה הנכונה. כשחוזרים מבית הספר אני ממליץ לאכול ארוחה דשנה מלאה עם מנת בשר ופחמימות. לאחר כשעתיים לצאת להתאמן, וכשחוזרים לאכול מנת חלבון, מוצרי חלב, שעוזרים לבניית השריר.


והתוצאות? מלבד הסיפוק העצום והתועלת הבריאותית הגדולה – חשובה היכולת להראות שאין דבר העומד בפני הילדים! וכולם יכולים לעסוק בתחום ולהתפתח ממנו.


טריאתלון הילדים "ישראקידס" יתקיים במסגרת טריאתלון "ישראמן נגב אילת", שיתקיים ב-17 לינואר בעיר אילת. ה"ישראקידס" מיועד לילדים בני 8-15 והמשתתפים בו עוברים בין 200-300 מטרים של שחייה, בהתאם לגילם, 5-8 ק"מ רכיבת אופניים ו- 1-2 ק"מ ריצה.

מה עוד יש לילדים באילת
 

הכתבה נוצרה בתאריך : 09/01/2014
הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו