הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו

מגזין אטרקציות לילדים

פרויקט חברתי: רגע לפני

הכתבה נוצרה בתאריך : 22/01/2014
שיתוף עם חברים בפייסבוק


כולנו יודעים שהעולם שלנו אינו מקום מושלם. רבים היו שמחים לעשות משהו למען יצירת עולם טוב יותר, אבל אמא אחת קמה ועשתה מעשה.

אורלי שמשצילום: סמדר בן אהרון

אורלי שמש, אם חד הורית, חלמה להפוך את העולם למקום טוב יותר עבור בנה. כך נולד המותג שלה "ניתן באהבה" – ערכות קלפים ומשחקים לפיתוח מודעות וערכים, המיועדים לילדים ולכל המשפחה. קלפים אלה משמשים גם מטפלים מתחומים שונים, ומהווים כלי ליצירת תקשורת פתוחה יותר בין המשתתפים במשחק. השימוש בקלפים מעודד את הילדים לחשיבה יצירתית ולפיתוח הדמיון, ואף מקנה להם ערכים של מוסר ואהבת אדם.


לפני שלוש שנים יזמה אורלי שמש פרויקט חברתי ייחודי, שגם המטרה שלו היא לתרום לפיתוח הסבלנות והסובלנות בקרב הדור הצעיר. אורלי הגתה את הפרויקט "רגע לפני", שמטרתו להקנות ערכים של אחריות, מוסר, אכפתיות, חברות, קבלת השונה, שמירה על הטבע ועוד.


"רגע לפני" הוא פרויקט שקורא לילדים לחשוב לפני שהם פועלים – רגע לפני שמגיבים, רגע לפני שפונים לאדם אחר, רגע לפני שמעליבים מישהו, ורגע לפני כל דבר אחר שעושים.
אורלי מאמינה כי אם כל אחד מאיתנו יעצור לשנייה לפני שהוא מדבר רעה על אדם אחר, מתעלם מקשיש שמתקשה לעבור לבד את הכביש, או רגע לפני שהוא צופר בתוך שכונת מגורים שקטה, ניתן יהיה ליצור עולם נעים ומתחשב יותר בשביל ילדינו ובשבילנו.


רגע לפני

הפרויקט החל לפני כשלוש שנים כעמוד בפייסבוק בו הועלו שלטי חוצות וירטואלים עם משפטים של “רגע לפני” שאנשים העלו על הקיר של העמוד. הפרויקט תפס תאוצה ועבר לעולם המציאותי, כשעיריית רמת השרון תלתה שלטי חוצות של "רגע לפני" ברחוב הראשי של העיר.


גם חולון אימצה את הפרויקט ובימים אלה מתנוססים שלטי "רגע לפני" בחולון. במקרה זה יזמה העירייה הפנינג ססגוני שעוסק במניעת אלימות, ובני נוער מתנדבים הזמינו את התושבים לכתוב משפטי "רגע לפני" שלהם. בדרך זו נוצר שיח עירוני על נושאים חברתיים חשובים.


עשרות בתי ספר ברחבי הארץ משתמשים כיום בפרויקט, והוא שולב כחלק מתוכנית הלימודים שלהם. בבתי הספר מקיימים פעילויות עם "רגע לפני" ומשתפים בהן גם את הורי התלמידים. כך עובר השיח למשפחות הילדים, כי הרי בסופו של דבר, כולנו יודעים - שהכל מתחיל בבית.
 

ומסכמת אורלי: "רגע לפני" נולד מתוך הצורך שלי להפוך את העולם הזה למקום טוב יותר עבור הבן שלי. לאחר שלוש שנים של פעילות אינטנסיבית, הפרויקט ממשיך לצבור תאוצה ומספר בתי הספר שמחליטים לשלב אותו בתוכנית הלימודים שלהם הולך וגדל. ככל שיגדל מספר הילדים שנחשפים לפרויקט, כך אני מאמינה תתרחב גם השפעתו על הדור הצעיר ועל החברה כולה".


לאתר של אורלי שמש – ניתן באהבה
 

פעילויות ואטרקציות לילדים
 

קופונים לאטרקציות
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top