פארק השלולית נתניה, שלולית החורף בנתניה, בריכת דורה • Ligdol
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

פארק השלולית בנתניה

פארק השלולית בנתניה הוא לא רק חוויה לחובבי הטבע האוהבים לחקור את מיני בעלי החיים, אלא גם חגיגה לילדים הנהנים מגן הרפתקאות גדול עם מתקני עץ אטרקטיביים.
 

פארק השלולית צילום ירון שמאי
צילומים: ירון שמאי
 

הפארק נבנה סביב אגם החורף שנקרא גם "בריכת דורה", לא ע"ש כוכבת הילדים המצוירת כי אם ע"ש מחנה צבאי שהיה במקום לפני הקמת המדינה.

 

פארק אגם החורף

כיום פארק השלולית, או בשמו הרשמי פארק אגם החורף, מהווה מוקד משיכה מדי שבוע לאלפי מבקרים הנהנים ממתקני עץ מהנים, מרחבי דשא ירוק וכמובן ביקור בשלולית.


פארק שלולית החורף צילום ירון שמאי

נתחיל במתקנים המצויים בכניסה הראשית לפארק, בשדרות בן גוריון. שרשרת ארוכה של מתקני עץ, לא חדשים אבל בהחלט מאתגרים את הילדים עם מבחר גדול של אטרקציות טיפוס, גלישה, גשרים מתנדנדים, ובתי עץ כולל שני חדרי עץ ענקיים המאפשרים מתחם משחק ואפשרות לפיתוח הדמיון.


פארק אגם החורף צילום ירון שמאי

מסביב מבחר גדול של נדנדות, מגרשי חול, משטח גדול להחלקה ורכיבה והרבה כיף. רק בשטח המתקנים אפשר להעביר שעתיים-שלוש של בילוי מהנה עם הילדים.


פארק השלולית צילום ירון שמאי

סמוך למתחם המתקנים מספר רב של שולחנות פיקניק, חלקם מוצלים תחת סככה.


פארק שלולית נתניה צילום ירון שמאי

מהמתקנים פוסעים מזרחה בשביל, נהנים מהפריחה וכל הירוק שמסביב ומגיעים אל פאתי שלולית החורף. ובכן, החורף השחון לא עשה טוב לשלולית שידעה ימים יפים יותר ונכון לתחילת פברואר פחות אטרקטיבית, אך לחובבי הטבע היא עדיין חגיגה של ממש.

פארק שלולית נתניה צילום ירון שמאי


שלולית חורף זו היא מהבודדות שנותרו באיזור מישור החוף, וייחודה שהיא מקווה מים טבעי המהווה בית גידול למגוון מיוחד של חי וצומח. חיים בה מינים שונים של בעלי כנף, דו-חיים, סרטני מים וחרקים. השטח המקסימלי שלה בעת הצפתה מגיע ל-70 דונם.


שלולית החורף נתניה צילום ירון שמאי


מסביב לשלולית עשרות עצי אקליפטוס שניטעו לפני כמאה שנה במטרה לייבש את הביצה. מומלץ להצטייד במגפיים או בנעליים גבוהות בגלל הבוץ, במיוחד אם רוצים לחקור את החי.

שלולית החורף נתניה צילום ירון שמאי
 

בשבת הפארק לא היה צפוף מדי וחניה ניתן למצוא באחד משלושת החניונים המקיפים אותו. בשטח הפארק שני ביתני שירותים. בכניסה הראשית קיוסק הפתוח בשבת. אגב, מעבר לכביש נמצאת שמורת האירוסים.

פארק שלולית החורף צילום ירון שמאי


לסיכום, פארק השלולית הוא יופי של מקום לבילוי משפחתי פורה וחסכוני.

פארק השלולית צילום ירון שמאי


פארק השלולית צילום ירון שמאיפארק השלולית בנתניה- כניסה ראשית משדרות בן גוריון. מכביש החוף נכנסים לנתניה במחלף פולג, ואחרי כק"מ וחצי מערבה בשדרות בן גוריון, תראו את הפארק מצד ימין. הכניסה חופשית.


בילוי משפחתי בפארק הירקון

פארק רמת השרון

פארק עוזי חיטמן פתח תקווה

גן סיפור חולון
 

הכתבה נוצרה בתאריך : 08/02/2014
הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו