טיולי ג'יפים למשפחות, טיולי שטח וטרקטורונים - לגדול • Ligdol
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

טיולי ג'יפים - טיולי שטח למשפחות

מתעניינים בטיול שטח משפחתי? הטבע קורץ לכם ובא לכם "לחרוש" את הקרקע בצפון או בדרום ברכב שטח מתאים? בכתבה הבאה תמצאו סקירה נרחבת וגם טיפים על טיולי ג'יפים, טרקטורונים, באגי, תומקאר, RZR וריינג'ר - כל מה שרציתם לדעת על טיולי שטח.

טיולי ג'יפים למשפחות

 

מזה שנים רבות ענף טיולי הג'יפים בכל הארץ נמצא בתאוצה מתמדת. כאן נסקור את היתרונות של טיולי הג'יפים על פני אטרקציות אחרות, וגם מה חשוב לציבור המטיילים לבדוק בזמן שהם מחפשים אטרקציה בשטח.
סקירת טיולי הג'יפים באדיבות דובי נצר, מנהל חברת ג'יפ בכפר העורכת טיולי ג'יפים בארץ ובעולם.


גיפ בכפר אתר לגדול
צילומים: ג'יפ בכפר

טיולי הג'יפים מתאימים לכל גיל! ילדים ייהנו מעצם הנסיעה: הג'יפאי ישתף אותם בחוויה, יספר להם אגדות הקשורות לאזור, יאספו יחד צמחים על פי צבעים ויזהו אותם, ישחקו משחקי חברה בג'יפ ובשטח. המבוגרים וגם הסבים והסבתות ישמחו לשמוע סיפורי נוסטלגיה, היסטוריה, מורשת ועוד...


טיולי הג'יפים בארץ, בניגוד לארצות אחרות בעולם, אינם טיולים ב"נהיגה עצמית". ההסבר לכך פשוט: על מנת לנהוג ברכב אחר ולשלם תמורה, על הרכב השכור להיות בעל ביטוח של השכרת רכב. הג'יפים הפועלים בשטח הם בעלי ביטוח הובלת נוסעים בשכר (כדוגמת מוניות ואוטובוסים) ולכן לא ניתן לתת אותם לצד שלישי בנהיגה עצמאית.
מי שמפרסם "טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית" מתכוון או לטיול ברכבו של המזמין, ובהובלה של מדריך, או בנהיגה בטומקארים, ריינג'רים וטרקטורונים, שאינם בדיוק ג'יפים.

 

איך בונים טיול ג'יפים

 

טיולי ג'יפים למשפחות אתר לגדול

כשבונים טיול יש לדעת מראש מי המטיילים: האם הם אוהבי הדרכה או מעדיפים נסיעה מהירה ואתגרית כאשר ברקע מוזיקה עכשווית?
השאלה הראשונה אותה שואלים את הקבוצה או המשפחה, היא באיזה אזור הם מעדיפים לטייל. אם התשובה פתוחה, נבנה מסלול המשלב גם נסיעה אתגרית, תצפיות נוף, ביקור קצר באתר כלשהו, ואם ניתן - מעברי מים.
כמו כן יש להתחשב בעונות השנה, ומצב הדרכים באזור. לדוגמה, אין לסכן את המטיילים בנסיעות שטח על מצע גיר בעונת הגשמים. חוויה לא נעימה תהיה לטייל בנחל תבור בקיץ - הנחל יבש, חום רב, ארץ חרבה, כמו באזור ים המלח, מדבר יהודה והנגב.


בקיץ, נעדיף טיולים עם מים: אזור הכנרת, הירדן, מעיינות ברמת הגולן, צפון רמת הגולן, אזור נחל תנינים וחולות קיסריה.
בחורף, נטייל בדרום או בטיולי בוץ בצפון.
באביב, בכל הארץ, פריחה נפלאה וריח משכר באוויר...

טיולי גיפים טיפים אתר לגדול


בכל הארץ ישנם מסלולי טיול לרכבי שטח . ענף טיולי הג'יפים בארץ פרוס מהדרום הרחוק, אילת ועד הצפון - מגוון רחב של מסלולי טיול המשלבים נופים מרהיבים, שטח אתגרי, סיפורי מורשת, היסטוריה, טבע ועוד.
היתרון ביציאה לטיול ג'יפים הוא שבזמן קצר יחסית ניתן להגיע למקומות שההגעה לשם עצמאית קשה, ולוקחת זמן רב.

 

לפני שמזמינים טיול ג'יפים

 

טיול ג'יפים למשפחות באתר לגדול

עדיף, בעת הזמנת הפעילות, לבדוק אם המוביל את הטיול הוא מורה דרך או ג'יפאי. מן הסתם, עדיף מורה דרך אשר יכול לתבל ולעניין את הפעילות בשטח.
רוב החברות יודעות לבנות ימי כיף בתוספת אטרקציות נוספות כגון ארוחות בשטח, טיולי סוסים, פארק אתגרי וסנפלינג, פעילות מים ועוד.


לפני שמזמינים טיול חשוב לבדוק:
1. שהמדריך בטיול ובעל החברה הינם מורי דרך מוסמכים בהכשרתם.
2. שהג'יפ בעל רישיון הפעלה ובעל ביטוח הובלת נוסעים בשכר.
3. שבנוסף החברה מבוטחת בביטוח צד ג' אתגרי לפעילות בשטח- הכוונה היא שבמידה ומטייל חלילה נפגע במהלך פעילות מחוץ לרכב, הוא מבוטח.


גם בענף זה, כמו בענפים אחרים בארץ, כמות ה"חאפרים" לא קטנה. ההמלצה שלנו למשפחות, קבוצות ואוהבי טבע, לבדוק היטב לפני הטיול את מה שהמלצנו לעיל, ולערוך סקר מחירים. מחיר נמוך במיוחד מראה כי כנראה אין לחברה את הביטוחים המתאימים. לא שווה לחסוך כאן ואחר כך לבזבז זמן יקר, כסף, וכמובן בריאות.


לסיכום: יש מספיק חברות מנוסות ומקצועיות אשר יהפכו כל טיול שלכם לחוויה אמיתית. תכירו נופים שלא הכרתם, תחוו אקסטרים וסיפורים ותהנו מכל רגע.

טיולים למשפחות אתר לגדול

 

המלצה לטיול ג'יפים

 

מסלול טיול מעיינות ברמת מנשה: את הפעילות נתחיל בתחנת הדלק בצומת אלייקים. ניסע מזרחה כ-100 מטר, נרד לשטח ונחצה את וואדי מילק בתוך תעלה. נמשיך בנסיעה דרומה, נחצה את נחל מנשה ואת העצירה הראשונה נעשה ליד הברוש הגדול המופיע בספר "101 עצים בארץ ישראל".
אחרי שנהנה ונחסה מתחת לעץ, נחזור לג'יפ ונטפס לנ.ג 186 (הטיפוס מהחלק הדרומי בלבד!!). עליית מדרגות חוויתית, תצפית נוף מרהיבה לכרמל, בקעת אלונה ובראות טובה ניתן לראות גם את החרמון.


משם למעיין נפלא, עין ניל"י - מעיין נובע כל ימות השנה. ניתן להשתכשך במי המעיין בימי הקיץ החמים. נמשיך בנסיעה דרומה עד לגבעת הרקפות, והמעיין הבא בו נבקר הוא מעיין הכפר או עין כופרין. נפתח את דלת מבנה הבטון הנמצא בנקודה, ואז... לתוך הבריכה.


הנקודה הבאה היא תצפית לעבר מערב, חירבת ראס, נקודת גובה ממנה ניתן לראות את אתר "פארק אורות רבין" ואזור חדרה. נרד ונחצה את כביש משמר העמק-עין השופט, נתחבר לנחל גחר ומשם למעיין הנעלם, עין רחניה. גם כאן ניתן לטבול במימי המעיין הנקיים להפליא...
נעלה מערבה ובסמוך למושב עין העמק נסיים את הטיול.


משך הטיול: כשש שעות. דרגת הקושי: קל-בינוני. יש להצטייד במפת מטיילים של אזור הכרמל וכמובן במים, מזון, רכב תקין וכובע... טיול נעים!

פלגי בזלת


גיפים למשפחות אתר לגדול
צילומים: פלגי בזלת

אם אתם מתעניינים בטיול ג'יפים מודרך, חברת פלגי בזלת עוסקת כבר יותר מ-15 שנים בתחום הדרכת טיולים ובשנים האחרונות גם בטיולי ג'יפים וארגון ימי כיף למשפחות ולקבוצות.
החברה הוקמה ע"י אבנר סליטרניק, בוגר בית ברל בלימודי ארץ ישראל, וחובב טבע מושבע.

טיולים בשטח בגיפים אתר לגדול
 

טיולי טרקטורונים למשפחות

 

הטרקטורון הוא כלי מוטורי בעל חוזק מכאני גבוה ביותר וגלגלים רחבים המסוגלים להוביל את המטיילים לפינות החבויות ביותר ברחבי הארץ, תוך שילוב יוצא דופן של תחושת פראיות, טבע ואתגר.

 


טיולי טרקטורונים בארץ הפכו לתחום פופולארי מאוד בשנים האחרונות וניתן למצוא באזורים שונים חברות רבות המוציאות לשטח קבוצות גדולות של טיולי טרקטורונים.
הנסיעה בטרקטורון מצריכה כישורי נהיגה לבעלי רישיון נהיגה, ומחייבת חבישת קסדה ושמירה על כללי הזהירות המוסברים על ידי המדריכים.


בטיול טרקטורונים בצפון תחוו דוגמא מצוינת ליכולות הרבות של הכלי החזק הזה, המסוגל לקחת את המטיילים למקומות שאף כלי אחר אינו מסוגל להגיע. השילוב בין נופי הצפון, חוויית העוצמה שיש ברכיבה על טרקטורון, האתרים היפים הפזורים באזור הצפון, בעלי החיים, ומקצועיותם של המדריכים - מביאה אתכם לחוויה בלתי נשכחת.


מסלולי הנסיעה בצפון מתאימים לכלל שכבות הגיל ובדרך כלל מדובר על מסלולים נוחים ולא ארוכים מאוד שאורכים כשעתיים. הקרקע הסלעית ברמת הגולן והגליל הופכת את הנסיעה בטרקטורון בצפון לחוויה יוצאת דופן הממחישה, עוד יותר את עוצמתו של הכלי.
 

 

טיול טרקטורונים בדרום שונה באופיו מהצפון. בדרום הארץ ניתן למצוא טיולי טרקטורונים המשלבים חווית נסיעה בתנאי המדבר, חול ואבק, עם שילוב מנצח של נופים קסומים ושטחי נסיעה פתוחים.


אזור הדרום משופע בשטחים נרחבים בעלי נופים יפהפיים ותנאי שטח אתגריים, אשר מתאימים במיוחד לטיולי טרקטורונים מהנים ומרתקים. טיולי טרקטורונים בדרום מהנים הן מהפן הטיולי והן מהפן האתגרי, משום שנוסף על האתגר שבטיול בטרקטורון - ניתן גם ליהנות מנופים מרהיבים ומשטחים ייחודיים.
טיולי טרקטורונים בדרום יכולים להתפרש על פני אזורים כמו מצפה רמון, באר שבע ואזורים רבים נוספים, והם מהווים אטרקציה מופלאה, אתגרית ומהנה במיוחד.


גם אזור המרכז נודע בזכות טיולי הטרקטורונים שבו, ולאחרונה ניתן לראות יותר ויותר חברות בתחום, המציעות לצאת לטיול טרקטורונים במרכז כקבוצה, משפחה או אפילו במסגרת מסיבת רווקים מיוחדת.
 

 

טוקטוק אלונה

 

במרכז הארץ סמוך לבנימינה וזיכרון יעקוב מסתתר עמק עוצר נשימה שזכה לכינוי- טוסקנה ישראלית או פרובנס הישראלי.

עמק אלונה משלב חורש טבעי, מטעים וכרמים, גבעות ונחלים ונוף מרהיב.

 

טוקטוק אלנוה, לגדול

 

לטוקטוק אלנוה רכבי שטח חשמליים ושקטים המתמזגים עם הטבע ומעניקים לכם חווית שטח ברמה אחרת.

 

 

לפרטים נוספים על טוקטוק אלונה

 

טיולי באגי

 

חלקנו זוכרים את הבאגי עוד כשהיינו ילדים וניסינו לבנות באגי בעצמנו... מאז עבר הבאגי שינויים עצומים והפך לרכב השטח הספורטיבי האולטימטיבי.

טיול באגי נחשב לבטוח ומהנה, ויתרונותיו של הכלי הזה הם בכך שכמעט ואין מכשול שאינו יכול לעבור. משקלו הנמוך של הבאגי, בשילוב 4 צמיגים רחבים ומתלים נפרדים הופכים אותו לחיית שטח.

טרקטורוני אזימוט אתר לגדול

 

דגמי באגי

רייזר - RZR

חברת פולריס היא היצרנית העומדת מאחורי הדגם המפורסם כל כך בארצנו, טיולי רייזרים בצפון הנם תחום מוביל ומפורסם שכמעט בכל נסיעה לצפון מהווה מוצר משלים לזוגות, משפחות ואפילו חברות, ונותן חווית טיולי שטח יוצאת דופן. בגלל היכולות הספורטיביות שלו, יודע הRZR  לעבור כמעט כל מכשול מבלי להתעייף.
רייזר הוא כלי אידיאלי לטיולי שטח בימי שלג, למי שמוכן להתמודד עם הקור המקפיא ומנגד לקבל חוויה עוצרת נשימה, זה הכלי למשימה.


תומקאר
חברת "תומקאר" הישראלית מייצרת בארץ את רכב השטח ופנאי מסוג באגי הנקרא תומקאר ומגיע בדגמים שונים. חברות רבות מציעות טיולי תומקאר בדרום, בגלל יתרונו הגדול של התומקאר בנסיעת שבילים ועיקולים חדים. גם טיולי תומקאר בצפון יש לא מעט והכלי (שאל נא נשכח שהוא תוצרת כחול לבן), מקשט את הרי הצפון ועושה את העבודה.


ריינג'רים
הריינג'ר הוא כלי נוסף ומהמפורסמים של חברת פולאריס. יתרונו של הריינג'ר הוא בקשיחותו הגדולה בתנאי שטח ולכן נראה טיולי ריינג'ר רבים באזור צפון וכך גם באזור הדרום. אבל יחד עם קשיחותו, יתרונו הנוסף של הריינג'ר הוא בנוחות הישיבה והנסיעה של הכלי.

אזימוט רינגרים טיולי משפחות אתר לגדול

 

4popple4 טיולי שטח למשפחות במשאית ספארי (4פופל4) מתאים לקבוצות הרוצות ליהנות מהטבע הישראלי ולהגיע למקומות יוצאי דופן.

 

4popple4 - טיולים למשפחות וימי הולדת במשאית ספארי - אתר לגדול

 

אינדקס טיולי ג'יפים וטרקטורונים בישראל

 

הכתבה נוצרה בתאריך : 01/12/2020
הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו