איך לבחור הפעלה ליום הולדת, בחירת מפעילה לימי הולדת, טיפים לבחירת מפעיל יום הולדת • Ligdol
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

איך לבחור הפעלה ליום הולדת

אם אתם הורים צעירים וזה עתה התחלתם לתכנן את חגיגת יום ההולדת הראשונה לילדכם, בהחלט תרגישו שעולם ההפעלות לימי הולדת הוא לא מה שהכרתם מילדותכם.

הפעלה לילדים

מה שהיה בעבר חגיגה צנועה לכל ילדי הגן עם עוגת יום הולדת - הפך במרוצת השנים להפקה מושקעת עם לא מעט משתנים ואלמנטים שיכולים להכריע את איכות יום ההולדת, לטוב ולרע.

במאמר זה ליקטנו עבורכם את כל הנקודות החשובות ביותר בכל הקשור לבחירת: מפעילה ליום הולדת, סוגים שונים של הפעלות לימי הולדת, חיסכון ההוצאה הכספית וטיפים חשובים נוספים.


המשמעות של יום הולדת עבור הילדים


בואו נתחיל דווקא מהסיבה שבגללה אנחנו פוצחים בחגיגה המיוחדת – שלפעמים גם זולגת מגבולות המקובל.
כדי להמחיש עד כמה יום ההולדת חשובה ונוגעת ברגשות הילדים, נתחיל בניסוי קטן:
אם כבר חגגתם בעבר מסיבת יום הולדת לילד שלכם, ויום ההולדת הבאה כבר מתקרבת, גשו אליו וגלו לו כי בקרוב תחגגו לו שוב יום הולדת עם כל ילדי הגן. במהרה תחושו בהתרגשות העצומה ובשמחה שהילד יחוש – ומעתה ועד לחגיגה המיוחלת הוא ישאל אתכם בכל יום "מתי כבר חוגגים לי את יום ההולדת?".
מכאן ניתן להבין שחגיגת יום הולדת חווייתית נחקקה בזיכרון של הילד וכל אזכור שלה יגרום לו להתרגשות רבה. יום ההולדת היא גם הזדמנות מצוינת לחזק את הקשרים החברתיים שלו עם שאר הילדים בגן או בבית הספר. הילד מבין שזהו היום המיוחד שלו בו הוא המרכז של האירוע וכולם מתייחסים אליו בהתאם. וזה עוד לפני שדיברנו על הפעלות לילדים,  מתנות ליום הולדת וגם לא חייבים מתנפחים ליום הולדת כדי ליצור מסיבה מוצלחת.

בחירת הפעלה ליום הולדת


כדי ליצור לילד יום ההולדת אווירה מיוחדת שבה הוא ניצב במרכז, אנו יוצרים מסיבה פרטית אליה נזמין את כל חבריו של הילד החוגג וניצור לכולם הפעלה שמחה וססגונית - כאשר בתוכה נציב את ילד יום ההולדת במרכז העשייה.
הצבת ילד יום ההולדת במרכז תשומת הלב תגרום לו לחוש אהוב, רצוי ומיוחד, מה שיתרום באופן ישיר לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי של הילד החוגג.


מפעילה ליום הולדת - הבחירה הנכונה


בחירת מפעילת יום הולדת הפכה להחלטה משמעותית מאוד להצלחת החגיגה ועל האופן בה תיחקק יום ההולדת אצל הילדים. בין אם אתם מחפשים סדנת שוקולד או קוסם ליום הולדתליצן ליום הולדתיום הולדת הישרדות או יום הולדת נסיכות, יום הולדת אלזהימי הולדת לבנות או ימי הולדת לבנים ואולי בכלל יום הולדת פורטנייט או יום הולדת סמי הכבאי - הבחירה חייבת להיעשות בצורה מוקפדת וזאת על מנת להבטיח לילדכם את אותה מסיבת יום הולדת מוצלחת וחווייתית ממנה הילד וחבריו ייהנו. הפעלה ליום הולדת מוצלחת קשורה באופן ישיר ביצירתיות ובניסיון של המפעילה ולכן חשוב לוודא את הדברים הבאים טרם בחירתה:


הכשרה- חשוב לבדוק האם למפעילה יש הכשרה בכל הקשור למערכות חינוך או מסגרות בעבודה עם ילדים. מפעילה בעלת הכשרה יכולה להעיד לנו מעט על החיבור של המפעילה לעולמם של הילדים ועל הזיקה של המפעילה לעבודה עם ילדים.


ניסיון המפעילה- כמו בכל מקצוע, לניסיון יש אפקט מכריע על איכות וטיב ההפעלה אותה אתם מקבלים. מפעילה ליום הולדת בעלת ניסיון תדע להתמודד עם המצבים השונים שיכולים להתרחש ויתרחשו גם באירוע שלכם. כך היא תוכל לשמור על פעילות יום ההולדת כסדרה גם אם תנאי השטח ומצב הרוח של הילדים משתנה. יש לזכור שהתנהגותם של הילדים משתנה מאוד בהתאם למצב הרוח והסביבה העוטפת אותם, לכן חשובים מגוון רעיונות לפעילויות בימי הולדת.


תיק עבודות- יש שני סוגים של תיק עבודות. הראשון הוא תיק עבודות דינאמי. כלומר, אפשרות להגיע אל אחד מימי ההולדת אותה המפעילה מארגנת ולהבין מה הסגנון שלה וכיצד היא מתקשרת עם הילדים.
תיק עבודות אחר הוא המלצות אותם קיבלה מפעילת יום ההולדת מהורים להם חגגה בעבר- המלצות כאלה לרוב תוכלו למצוא ברשתות החברתיות, שם מתנהל העמוד העסקי של המפעילה. מקום נוסף בו תוכלו להתרשם מעבודותיה של מפעילת יום ההולדת, הוא התמונות המופיעות בעמוד העסקי שלה או באתר האינטרנט של מפעילת יום ההולדת.


התאמת גיל- מפעילה מקצועית תמיד תתאים את הפעלת יום ההולדת בהתאם לגילו של הילד וחבריו. ודאו שלמפעילה יש מאגר רחב של הפעלות לימי הולדת בהתאם לגילאים השונים ושהיא יכולה לומר לכם כיצד היא מבצעת את ההתאמה בין הפעלת יום הולדת לגילו של הילד החוגג וחבריו. מן הראוי שהפעלה ליום הולדת לגילאי 3 תהיה שונה בהחלט מפעילות יום הולדת לילדים בני 8-9.


ציוד- וודאו שהמפעילה מגיעה עם הציוד וכל האביזרים הדרושים להפעלה. אחת מהסיבות לבחירה של מפעילת יום הולדת היא שההורים אינם מעוניינים להתחיל ולקנות ציוד ליום ההולדת, אלא ליהנות יחד עם הילד באירוע המשמח. חשוב לוודא שהמפעילה מביאה עמה את התחפושות, ציוד ההגברה, מוזיקה, ציוד נלווה וכל דבר אחר הקשור לפעילות יום ההולדת. זכרו שכל ציוד שהמפעילה לא תוכל לספק תיאלצו אתם לספק.


תיאום מראש- חשוב לקחת בחשבון שמפעילי יום הולדת מוצלחים מבוקשים מאוד ולכן מומלץ להזמין מפעילת/מפעיל יום הולדת לפחות חודש ימים טרם מועד האירוע. קביעת אירוע במועד מוקדם ככל הניתן יכול גם לגרום להורדת מחיר ההפעלה.

איך לבחור הפעלת יום הולדת


כיצד להתאים את הפעלת יום ההולדת לאירוע שלכם


יום הולדת כדורגליום הולדת חיותיום הולדת ספא לילדות או יום הולדת אלזה , יום הולדת נינג'ה, יום הולדת מדענות, יום הולדת גיבורי על- בחירת הפעלה ליום הולדת תמיד תיעשה בהתאם לגיל של הילד, אופיו, תקציב ההורים והמיקום בו מעוניינים לערוך את מסיבת יום ההולדת (במקום סגור או פתוח). יש אפשרות לסדנאות לימי הולדת או קריוקי לימי הולדת, או אפילו יום הולדת מדעי וכדי ליצור הנאה מרבית לילד יום ההולדת יש כמה פרמטרים שעליכם לעבור עם מפעילת יום ההולדת כדי ליצור התאמה מדויקת לאירוע שלכם:


שיחה- השיחה הראשונית של המפעילה עם ההורים היא קריטית וזאת על מנת ללקט פרטים על גיל הילד, אופיו, תחביביו, המיקום של היום הולדת, רצונות מסוימים של ההורים ועוד. בהתאם לכל הנתונים היא תציע להורים מספר נושאי יום הולדת שמתאימים לגילאי הילדים.


בחירת פעילות-  בחירת פעילות יום ההולדת תיעשה עפ"י המלצת המפעילה בהתאם לאופיו של ילד יום ההולדת, גילו, כמות החוגגים ומיקום יום ההולדת- בין אם בדירה קטנה, חצר או פארק.


תיאום- בשיחה עם מפעילת יום ההולדת הקפידו לברר פרטים אופרטיביים כמו משך ההפעלה, ציוד נלווה, תחפושת לילד החוגג, פרסים והפתעות לילדים החוגגים, מיקום הפעלות, מועד יום ההולדת ובחירת הפעילות הרצויה.


תיעוד- בסיום השיחה הקפידו לקבל מהמפעילה מסמך הזמנת עבודה בו תועדו כל הפרטים אותם תיאמתם טלפונית. ככל שתתעדו יותר ותקראו יחדיו עם המפעילה את הכתוב במסמך לא יהיה מקום לטעויות ואי הבנות. אל תשכחו שכגודל הציפיות כך גודל האכזבות.


כעת, כל שנותר הוא לבחור את אותה מפעילת יום הולדת מנוסה ומקצועית, חייכנית ומלאת מוטיבציה שתפעיל את הילדים ותגרום להם ולכם ליהנות מכל רגע.


* המאמר נכתב באדיבות צוות מפעילות ימי ההולדת של האתר "מסיבה של יום הולדת"
 

מבולבלים? עדיין צריכים עזרה לחצו כאן ותנו למומחי לגדול לעשות לכם את העבודה

 

 

רעיונות נוספים ליום הולדת:

 

 

 

 

לאלילנד יום הולדת בנות 

 

 

http://www.ligdol.co.il/LigdolIndexes/Content.aspx?IndexId=2912

 

 

 

יום הולדת ספא לילדות: חגיגת יום הולדת לבנות בתוך ספא אמיתי.

יום הולדת ספא לילדות

 

 

אם אתם מחפשים מתנפחים ליום הולדת:

מתנפחים ליום הולדת - אתר לגדול, אתר המשפחות של ישראל

 

 

לרשימת הפעלות לימי הולדת

 

טיפים לארגון יום הולדת


רעיונות להפעלות ליום הולדת

 

לרשימת ספקים של דוכני מזון לאירועים 


ליום הולדת כדורגל: http://www.ligdol.co.il/LigdolIndexes/Default.aspx?IndexId=9&Place=343&Location=1&Ages=1

סטנדאפ לילדים

הכתבה נוצרה בתאריך : 04/06/2020
הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו