טיילת אגם ראשון, טיילת ראשל"צ, טיול באגם ראשל"צ - לגדול • Ligdol
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

טיילת אגם ראשון לציון נפתחה


מי שביקר לאחרונה באגם ראשון לציון, בוודאי שם לב לטיילת החדשה עשויה עץ (דק) שהוקמה על גדות האגם. מדובר בפרויקט משותף של עיריית ראשון לציון והחברה הממשלתית לתיירות להקמת טיילת סביב האגם.


טיילת אגם ראשון לציון
צילומים: עידן גרוס

שלב ראשון של הטיילת הינו ממתחם "יס פלאנט" לכיוון מתחם הכנסים והאירועים. הטיילת עצמה תיבנה בשני מפלסים אשר אחד ישמש כמשטח הליכה מעל גדת האגם, וטיילת נוספת אשר תהיה טיילת דק מרחפת בשולי ובתוך האגם.
בטיילת הדק המרחפת ישנן שתי נקודות תצפית, שהייה והתכנסות.


בעירייה תומכים בשימור האגמים ומכיוון שמדובר בפנינת טבע מיוחדת בלב העיר, מקימה העירייה תנאי גישה נוחים בכדי למשוך אל המקום מטיילים.


במקביל מקדמת העירייה אטרקציה נוספת במתחם האגם, כמו מתקן הרחיפה פלייבוקס שיהיה יחיד מסוגו בישראל ובו כל אדם, מגיל שלוש ומעלה, יכול להרגיש תחושות רחיפה כמו צניחה חופשית או רחיפה בחלל. בעבר פעל באילת מתקן קטן שמבוסס על אותו רעיון.


אגם ראשון ואגם הנקיק הינם אגמים מלאכותיים שעיריית ראשון לציון יזמה על מנת לאגור מי גשמים ולעשות בהם שימוש. בנוסף, נעשות עבודות להנגשת אגמון הנקיק הסמוך לאגם ראשון. העירייה תקים שבילים היקפיים למטיילים גם מצדו הצפוני של האגמון וגם מצדו הדרומי, פינות ישיבה, מנוחה והתכנסות בשטח סביב האגם, גשר חבלים שיחצה את האגמון ועוד.

טיילת אגם ראשון לציון

טיילת אגם ראשון לציון - בסמוך ליס פלאנט
 

פארקים לילדים


אטרקציות באיזור המרכז

 

הכתבה נוצרה בתאריך : 13/04/2015
הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו