הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו
בית >מגזין אטרקציות לילדים > טיול משפחתי לגן גורו ופארק המעיינות

מגזין אטרקציות לילדים

טיול משפחתי לגן גורו ופארק המעיינות

הכתבה נוצרה בתאריך : 13/10/2017
שיתוף עם חברים בפייסבוק

בילוי בניר דוד עמוס בחוויות לילדים ולכל המשפחה

מאת: ירון שמאי

 

גן גורו. צילום ירון שמאי

 

יש לכם יום או יומיים בצפון? המלצה חמה על הפארק האוסטרלי והמעיינות הפסטורליים בניר דוד

 

את חופשת סוכות האחרונה בילינו באיזור הגלבוע והקדשנו יומיים לקיבוץ ניר דוד על שלל החוויות המופלאות שיש לו להציע לכל המשפחה.
ניר דוד הוא קיבוץ בבקעת בית שאן השייך למועצה אזורית עמק המעיינות, כשעה וחצי נסיעה מתל-אביב. בתוך הקיבוץ זורם נחל האסי, ובסמוך לו נמצא גן השלושה ("סחנה"). בשנות ה-'90 הוחלט לפתח בקיבוץ אטרקציה תיירותית ייחודית והפור נפל על פארק אוסטרלי.

 

גן גורו – קנגורו ודינוזאורים

 

גן גורו. צילום ירון שמאי

 

גן גורו שנחנך ב-1996 בזכות שיתוף פעולה עם הרשויות האוסטרליות, הפך לסיפור הצלחה ולגן החיות הראשון בעולם מחוץ לאוסטרליה בו ניתן ללטף קנגורו, וגם לפגוש קואלות.


ה-אטרקציה הבולטת בגן גורו היא איזור הקנגורו החופשי, בו קנגורואים מקסימים וידידותיים להפליא, קטנים וגדולים, מקפצים בין המבקרים. ניתן ללטף את הקנגורו, להצטלם עמו סלפי וכמובן להאכיל מכף ידכם. את גרגרי האוכל ניתן לקנות במקום במטבעות של שקל. חוויה אמיתית לכל גיל, בטח לילדים הנלהבים. אם יתמזל מזלכם אולי תזכו לראות גם קנגורו-תינוק חמוד וקטן מציץ מכיס אמו.
יפה היה גם לראות כיצד אותם קנגורואים שעייפו מהמבקרים, פרשו להם הצידה לפינת מרבץ מוגדרת שם הם יודעים שיוכלו לנוח ללא הפרעה.

 

גן גורו. צילום ירון שמאי


אטרקציות נוספות בגן גורו הן צפריית הלורים בה תוכלו להאכיל תוכים צבעוניים בשיפודי פירות עסיסיים, צפרייה אוסטרלית, חווה אוסטרלית בה ניתן ללטף ולסרק עיזים ננסיות, קזוארים, אמו, מתחם קואלות וגם מתחם עטלפים מסקרנים אוכלי פירות.

 

ממש לאחרונה בראש השנה תשע"ח נחנכה בגן גורו אטרקציה חדשה – מבוך הדינוזאורים שזכה לשם "גן גו יורה". בתוך מבוך הצמחייה הוותיק הוצבו דגמי דינוזאורים שונים נעים, משמיעים קולות וחלקם אף מדברים בעברית. הילדים נהנו לבחון כל דינוזאור ודינוזאור תוך שהם מנסים גם למצוא את היציאה מהמבוך.

 

גן גורו. צילום ירון שמאי


כדי למצות את כל האטרקציות המהנות בגן גורו מומלץ להקדיש לפחות שעתיים, ואם רוצים אפשר להעביר שם בכיף אפילו ארבע שעות - ולהאזין גם להדרכות מרתקות של הצוות המקומי. ברחבי הגן פזורות ברזיות ובכניסה חנות נוחות עם שתיה קלה, ארטיקים וחטיפים.

 

פארק המעיינות – פינוקים מהטבע

 

פארק המעיינות. צילום ירון שמאי

 

בפארק המעיינות למרגלות הר הגלבוע שלושה מעיינות טבעיים פסטורליים הנובעים כל ימות השנה.
הכניסה לפארק היא בחינם אך את הרכב יש לחנות כמובן בחוץ. במרחבי הפארק עצמו, המשתרע על כ-7,000 דונם, ניתן להתנייד באופניים או ברכב חשמלי – את שניהם ניתן לשכור במקום.


הנסיכה ברכב החשמלי (רכב גולף פתוח) היא חוויה בפני עצמה לילדים. תוכלו להקיף את כל הפארק ולבחור באיזה מעיין לטבול, למרות שמומלץ לנסות את כולם!

 

עין שוקק פארק המעיינות. צילום ירון שמאי


מעיין עין שוקק יוצר בריכה גדולה וצלולה בעומק של כמטר, מוקפת טבע ירוק. בקצה המעיין נמצא "השביל הרטוב" - שביל הליכה רטוב, קסום ויפהפה שנקרא על שמו של סרן צביקה קפלן ז"ל, והוכשר להליכה על ידי חבריו ליחידה, שפרצו את הדרך בתוך סבך צפוף מלא בצמחי קנה ופטל קוצני. בסיום השביל תמצאו בריכת שכשוך נוספת הקרויה "בריכת טחנת הקמח".


מעיין יפהפה נוסף בפארק הוא "עין מודע", היוצר בריכה גדולה בארך כ-40 מ' ובעומק של כמטר, והכל בצל חורשת אקליפטוס.

 

עין מודע פארק המעיינות. צילום ירון שמאי


למשפחות אמיצות שרוצות לעשות מסלול של ממש במים מומלץ לטבול בנחל הקיבוצים שאורכו כ-1.5 ק"מ, אולם שימו לב שעומקו עשוי להגיע עד כ-2 מטרים ולכן יש לדעת לשחות ולצייד את הילדים באמצעי ציפה.


בטיול בפארק לא תוכלו שלא להבחין במגדל תל שוכה, שנבנה ב-1939 כעמדת הגנה על קיבוץ ניר דוד. ניתן לטפס לראש המגדל וליהנות מתצפית קסומה על האזור.


ואם חשקה נפשכם באתגר משפחתי של ממש, בררו על אסקייפארק – חווייה בסגנון "חדר בריחה" פתוח ברחבי הפארק, בה תצאו למשימות ייחודיות ותנסו גם למצוא את הסליק האחרון בפארק המעיינות.

 

בריכת טחנת הקמח פארק המעיינות. צילום ירון שמאי


לפרטים נוספים:
גן גורו - טל' 072-2238829
פארק המעיינות – טל' 072-2233769

 

אטרקציות לילדים בצפון

 

קופונים לאטרקציות
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top