ראש הנקרה, טיול למשפחות בצפון, אטרקציה בגליל המערבי - לגדול • Ligdol
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

סיור באתר התיירות ראש הנקרה

אחד מסמלי הגליל המערבי מזמין אתכם לטיול המתאים לכל המשפחה

 

אתר ראש הנקרה - לגדול
צילום: ארז אשכנזי

 

מתי ביקרתם לאחרונה באתר התיירות ראש הנקרה? אתר הנקרות בגבול הצפון מערבי של ישראל, בנקודה היחידה בישראל בה נפגש הים עם ההר, הוא אחד מסמלי אזור הגליל המערבי, ואחד האתרים היפים בארץ בכלל.


הירידה לאתר הנקרות מתבצעת ברכבל הקצר והתלול ביותר בעולם – הרכבל מוריד את המבקרים אל הנקרות מגובה של 70 מטר, בזווית תלולה של 60 מעלות. במהלך הנסיעה ברכבל ניתן ליהנות מהנוף היפהפה הנשקף.


באתר הנקרות מסלול הליכה קצר בלבו של הצוק. במסלול תיחשפו לנקרות, תופעת טבע מרהיבה, מערות ימיות, אשר נוצרו בעקבות שרשרת זעזועים תת קרקעיים שיצרו סדקים רבים בסלע. מי הגשמים שירדו במשך הזמן חדרו בעד סדקים אלה אל לבו של הסלע, המסו והרחיבו אותם - עד שיצרו בתוכם מחילות ומערות קטנות.
גלי הים הפורצים בשצף קצף לתוך הסדקים ממשיכים את מלאכת ההרחבה, מלחכים את הסלע וחורטים בו צורות.


ניתן להעשיר את הביקור בראש הנקרה עם נסיעה באופניים וברכבים חשמליים ידידותיים לסביבה, לאורך טיילת החוף המרהיבה הרוויה במפרצונים ובעולם עשיר של חי וצומח (כרטיס משולב נמכר בקופת האתר).


בחגים ובחופשות הלימודים מתקיימים לקהל הרחב סיורי עששיות ליליים באתר התיירות ראש הנקרה. בין היתר כולל הסיור- נסיעה לילית ברכבל המואר אל הנקרות הימיות, סיור מודרך בתוך הנקרות החשוכות לאור עששיות בו אפשר לשמוע כיצד נוצרו הנקרות ולשמוע את הסיפור המרתק על הלילה שבו המחתרות פוצצו את גשר הרכבת, עלייה על הגשר המפורסם וצפייה לילית במיצג האור קולי.

 

סיורי עששיות בראש הנקרה - אתר לגדול


מעל האתר נמצאת המסעדה עם הנוף היפהפה: מסעדת 'הצוק' - מסעדת שף כשרה למהדרין בניהולם של צמד השפים השותפים מאור מלכה ואריק דניארו. למסעדת 'הצוק' תפריט שף עשיר ובו שלל מאכלים בשריים וכשרים בסגנון ים תיכוני.
 

אטרקציות לילדים בצפון

 

הכתבה נוצרה בתאריך : 16/08/2018
הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו