לימוד שחיה בחורף, שיעורי שחיה לילדים ברמת גן, מיכל רובין - לגדול • Ligdol
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

ללמוד לשחות בחורף - כדאי או לא כדאי

מאת: אלון לוי

 

רבים חושבים שלשחות בחורף באופן כללי וללמוד שחייה בפרט זה לא נעים ולא בריא לגוף. תפסנו לשיחה את מיכל רובין, הבעלים של בית הספר לשחייה - מרכז השחיה מיכל רובין – כדי שתעזור לנו לעשות סדר בדברים. האמת, הופתענו!

 

מרכז שחייה מיכל רובין - אתר לגדול

צילום: נטליה לינקוב


אחת ולתמיד, תעזרי לי להבין בבקשה, האם כדאי או לא כדאי לשחות בחורף?
כדאי בהחלט!


מדוע?
מכמה וכמה סיבות. לפעילות של שחייה במים יש השפעה חיובית על גופנו, השונה מכל פעילות ספורטיבית אחרת. אפילו כאשר גופנו נמצא במים ללא תזוזה, מחזור הדם עובד יותר טוב בגלל תחושת "הריחוף" במים (חוסר כח משיכה), שלא לדבר על תפקוד הלב והריאות, כאשר אנו שוחים נכון. בנוסף, שחייה זהו הספורט שמפעיל הכי הרבה שרירים בגוף מכל סוגי הספורט הקיימים, ובפרט משפר מאוד את היציבה ואת שרירי הליבה. מה שאומר שבספורט הזה אנחנו שורפים הרבה קלוריות.


אבל הדברים שמנית הם נכונים ללא קשר לעונת הרחצה. אז למה אם כן כדאי לשחות בחורף?
בגלל התפישה הרווחת בקרב הציבור ששחייה לומדים במהלך קיץ, הקבוצות, בכל בתי הספר לשחייה בארץ, הן יותר קטנות בחורף. לכן, היחס של המדריכים אל התלמידים הוא יותר אישי.
לדוגמא, בבית הספר לשחייה שלי, קבוצות לימוד השחייה בחורף הן של 4 עד 6 תלמידים לכל היותר.
מאחר והמערכת החיסונית מתפקדת פחות טוב בחורף אנו נוטים יותר לחלות. כפי שציינתי קודם לכן,  שחייה במים משפרת מאוד את תפקוד מחזור הדם אשר משמש תפקיד מרכזי בתפקוד היעיל של המערכת החיסונית. כלומר, שחייה נכונה בחורף משפרת מאוד את התפקוד של המערכת החיסונית, ואת זה אני אומרת באחריות ומתוך ניסיון של אלפי תלמידים שבחרו לשחות בבית ספרנו במהלך עונות החורף.

 

מרכז השחיה מיכל רובין - לגדול


כן, אבל קר בחורף.
אין לי כל כוונה לפגוע בך או בכל מי שחושב כך, אבל זאת תפישה מיושנת שהייתה נכונה לפני 40-30 שנה כאשר כמעט כל בריכות השחייה בארץ לא היו מקורות ומחוממות.
היום יש לא מעט בריכות שחייה מחוממות ומקורות שמאפשרות לקיים פעילות כזאת במשך כל השנה.
אצלנו בית הספר לשחייה פעיל כל השנה עם שתי בריכות שחייה מקורות ומחוממות, כאשר אפילו המלתחות הן בתוך המתחם המקורה. הבריכה החצי האולימפית מחוממת לטמפרטורה של כ-30 מעלות צלזיוס ומשמשת אותנו ללימוד ואימון הקבוצות שלנו במהלך כל ימי השבוע. הבריכה הקטנה יותר, שמחוממת ל-34 מעלות צלזיוס, משמשת אותנו לשחיית התינוקות בימי שישי.
לטעמי האישי, במרכז שלנו נעים יותר הן במים והן מחוצה להם, דווקא בתקופת החורף.


טוב, אותי שכנעת לפחות לבוא לנסות.  
בשמחה רבה. כמעט כל בית ספר לשחייה מציע שיעור התנסות חינם. כך שאני מציעה לכולם לבדוק בבריכת השחייה הקרובה אליכם מהן האפשרויות ללימוד שחייה.
בבית הספר לשחייה שלנו, שממקום סמוך לקניון איילון, אנו מציעים שיעור התנסות חינם במהלך כל השבוע מלבד ימי שישי, בהם ניתן להגיע לניסיון בעלות סמלית. מפגשי ההיכרות מתקיימים אצלנו במשך כל השנה.

 

מרכז השחייה מיכל רובין - אתר לגדול


הילדים שלי שאגב יודעים לשחות, אוהבים יותר ספורט קבוצתי כמו כדורגל או כדורסל. איך אני יכול לחשוף אותם אל ענף השחייה?
ענף השחייה כבר ממזמן אינו אך ורק שחייה תחרותית. היום כמעט בכל עיר ניתן למצוא קבוצות בענפי שחייה תחרותיים נוספים כמו כדור-מים, שחייה צורנית וטריאתלון.
אצלנו למשל, אנו עומדים לפתוח השנה קבוצת טריאתלון תחרותית.


מעניין מאוד, הבעיה שהילדים שלי כרגע נרתעים מספורט תחרותי.
כמו הילדים שלך ישנם עוד ילדים רבים נוספים. לכן החודש פתחנו, לראשונה בארץ, חוג ייחודי של משחקי מים המתאים לילדים ובני נוער. במהלך המפגש הילדים לומדים ועובדים על כל סגנונות השחייה דרך תרגילים ומשחקי מים כאשר רבע מהשיעור מוקדש לטובת משחק מים, כמו לדוגמא כדורסל-מים, שמסכם את הדברים שנלמדו במהלך המפגש.

 

* המרואיינת הינה מיכל רובין מבית הספר "מרכז השחיה מיכל רובין" אשר נמצא ברח' רוקח 123 ר"ג, בסמוך לקניון איילון. בית הספר של מיכל הינו הוותיק בישראל ופעיל מזה למעלה מ- 40 שנה.

 

לפניה למרכז השחייה של מיכל רובין מלאו פרטים מטה:

 

 

 

הכתבה נוצרה בתאריך : 02/10/2018
הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו