לגדול | אטרקציות לילדים | פעילויות לילדים | מקומות בילוי לילדים | טיולים בשבת | אירועים לילדים • Ligdol
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

השכרת רכב בחו''ל עם ילדים - עצות שימושיות

לקראת עונת הנסיעות אתר לגדול ממליץ לכם על 10 כללי בטיחות חשובים ועצות שימושיות לטיולי משפחה עם המכונית בחו"ל

מאת: מערכת לגדול

 

השכרת רכב עם ילדים בחו"ל

 

 

1. כדי לבחור את הרכב הנוח והמתאים ביותר, קחו בחשבון את מספר הילדים הנוסעים איתכם, העגלות וכמות הציוד שתביאו איתכם. חשוב לבחור מכונית גדולה, כמו סטיישן או מיני-מיניואן, שבה יהיה לילדים מספיק מקום לשחק ולהתרווח בנסיעות הארוכות, הצפיפות עלולה להרוס את כל ההנאה מהטיול.

 

2. לא רק בישראל יש נהגים שמשתוללים על הכביש. לכן, בכל נסיעה בחו"ל – גם אם זו נסיעה קצרה  ביותר – חיוני שכל ילד ותינוק יישבו במושב הבטיחות המתאים להם. נוסעים עם תינוק מתחת לגיל שנה? עדיף שתביאו את מושב הבטיחות שלכם מהארץ.

 

3. על-פי הכללים שלפיהן פועלות כל חברות ההשכרה בכל העולם, נאסר על העובדים בדלפקים להתקין את מושבי הבטיחות בעצמם. לכן, האחריות להתקנת מושב הבטיחות ברכב חלה עליכם. התקינו את המושב על פי הוראות היצרן הרשומות עליו. לפני כל נסיעה חשוב לבדוק שהמושב מותקן כשורה ומהודק בחוזקה אל המושב האחורי באמצעות חגורת הבטיחות. נסו להזיז את הכיסא. הוא עדיין "רוקד"? סימן שצריך להדק עוד.

 

השכרת רכב עם ילדים בחו"ל אתר לגדול

 

 

4. לפני שיוצאים לדרך יש לוודא שרצועות הכתף מותאמות היטב לילד ושרצועת המותניים מוחזקת על ירכיו נמוך ככל האפשר, כדי להבטיח הגנה מרבית. עד כמה להדק את הרצועות? עד שאפשר רק להכניס אצבע בין הרצועות ובין חזה הילד.

 

5. בנסיעות ארוכות עם ילדים קטנים כדאי לבחור בדרך המהירה, הישרה, המסומנת והמוארת ביותר. הביטו במפה ובדקו אם במסלול יש קטעי דרך קשים ומסוכנים, כמו כבישים צרים ומפותלים. כך תדעו מראש מתי לבקש מהילדים להיות בשקט כדי לאפשר לכם להתרכז בנהיגה.

 

6. צלמו את המפה בהגדלה, גזרו את קטע המסלול שתעשו בכל יום, ושימו את "המפה היומית" במושב האחורי. כך, במקום לשאול אתכם מדי כמה דקות אם "כבר הגענו?", יוכלו הילדים לראות בעצמם לאן נוסעים ומתי מגיעים. בכל מקרה, חשוב לעשות הפסקות בנסיעה כדי לתת לילדים להתאוורר, זה יעזור גם להם וגם לכם.

 

7.  החזיקו ברכב שקית אשפה וכמה שקיות ניילון עם פס סגירה. שקית האשפה תשמש לפסולת (ותוכל אף לשמש כשקית הקאה במקרה הצורך). השקיות האחרות מיועדות לחטיפים לדרך, לצעצועים ולמתנות. בתא הכפפות שימו ערכת עזרה ראשונה קטנה, טישו ומגבונים לחים.

 

8.  לא כדאי להשאיר צעצועים מפוזרים במכונית. אם חלילה תקרה תאונה, הצעצועים המפוזרים יעופו לכל עבר ועלולים לסכן את ילדיכם ואתכם. גם את הציוד שבתא המטען ובתוך הרכב חשוב להדק עד כמה שניתן כדי שלא יתפזר במהלך הנסיעה ויסכן את הנוסעים.

 

 

השכרת רכב עם ילדים בחו"ל אתר לגדול

 

9. אם אתם משאירים את הרכב בחניה לא מקורה, אל תשכחו לכסות את חלקי המתכת של מושבי הבטיחות כדי שהילדים לא יסבלו מהחום כשיחזרו למכונית.

 

10. איך להעביר את הזמן? צעצועי הרכבה ויצירה ישעשעו ילדים בני שלוש ומעלה. כמו כן, כדאי להביא איתכם מוזיקה או קלטות-סיפור שהקטנים אוהבים במיוחד. הילדים הבוגרים יכולים  לארוז לעצמם את הווקמן, הדיסקמן או נגן המוזיקה שלהם. הציעו להם להכין קלטת עם אוסף שירים מהדיסקים האהובים עליהם כדי שכולם יוכלו להאזין לה במהלך הנסיעה. מרבית המכוניות השכורות של החברות הבינלאומיות מצוידות ברדיו-דיסק ובמכוניות היוקרה בארה"ב אפשר למצוא אפילו נגן DVD.

 

***חופשה נעימה***

הכתבה נוצרה בתאריך : 01/07/2017
הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו