איך מתקנים פנצ'ר באופניים, איך מתאימים אופניים לילד, אופניים יום כיפור • Ligdol
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

לפני שרוכשים אופניים

איך להתאים אופניים לילד, כיצד לתקן חור בגלגל אופניים, שיטות לתיקון פנצ'ר ב-10 דקות ועוד עצות לקראת "חג האופניים" המתקרב. יועצי טויס אר אס במחלקת אופניים ומוצרי גלגלים נידבו לנו כמה טיפים מועילים.

 

חג האופניים הפך לשם נרדף ליום כיפור, החגיגה של הילדים על הכבישים הריקים מרכבים. כלכך הרבה ילדים על דו גלגלים שכדאי להצטייד בעצות איך לטפל בתקלות. 

 

 

bmx רוקסי בטויס אר אס. צילום דני לרנר


 

כיצד להתאים אופניים לילד?

התאמת האופניים לילדים צריכה להיות מקסימאלית  מסיבות בטיחותיות ובמטרה להקנות לרוכב את  האפשרות הטובה ביותר להתפתח ולגדול.

ככל שאופניים מחזיקים יותר מעמד ומתאימים יותר מבחינה בטיחותית כך הם חסכוניים יותר. לילדים בגילאי 2-5/6 -קוטר הגלגל  הוא הגורם  המבדיל הבסיסי.  מידות של  "12  עד "18 הן המידות הפופולאריות ביותר.

לבני 4-6 גדולים יותר במידתם - מתאימה מידת גלגל של  "18 ו "20 אינצ' עם כידון בעל שיפוע תלול ,מראהו מתאים לנשים וגברים כאחד , הם מאפשרים לילדים בעלי רגליים קצרות להתאים לאופניים בעלי  גלגלים גדולים יותר בגיל מוקדם יותר ולטווח ארוך יותר.

אופניים בעלי זרוע פדלים קצרה יותר ומושב אופניים נמוך יותר  מתאימים עבור ילדים קצרי רגליים ,זרוע הפדל הקצרה מאפשרת לילד לפדל בסיבוב מלא מבלי שגופו יתנדנד קדימה ואחורה וללחוץ בצורה נוחה יותר על  הבלם .

מתחת לגילאי 7-8 אופניים בעלי גלגלי  20 אינצ'  הם לעיתים קטנים מדי.

גלגלי 20 אינצ'  בעלי  כידון  גבוה יותר וזרוע פדל ארוכה יותר בד"כ נרכשים לגלאי 6-7  ומעלה  הם נקראים  BMX .האופניים הללו עוצבו במיוחד לשימוש אינטנסיבי וקשה .

ישנם ילדים שבהתאם לאורך רגליהם יכולים להתאים למידת גלגלים של אופני מבוגרים  26 אינצ' או מידות גדולות יותר .


אופניים בטויס אר אס
 

מה צריך לבדוק כאשר רוכשים אופניים:

יש להתאים את האופניים לילד בהתאם לגובהו.

חובה לבדוק את איכות הבלימה.

תפקוד הכידון: אוחזים את הגלגל הקדמי בין הרגליים ומזיזים את הכידון ימינה ושמאלה כדי לוודא שהכידון לא מסתובב חופשי (על ריק). אם הכידון תקין כשנחזיק בגלגל הוא לא יסתובב.

איכות הגלגלים: יש לוודא שהגלגלים לא יבשים או פצועים מה שעלול לגרום לפנצ'רים כמו כן חשוב לוודא כי הגלגלים מנופחים ולא חסר בהם אויר.

גובה המושב: כשילד יושב על האופניים הרגל שמונחת על הפדאל הנמוך צריכה להיות ישרה.

מומלץ לבדוק שיש תקן על המוצר.

טיפ חשוב לגבי קסדות בטיחות: חשוב לוודא שרצועות הקסדה יהיו מתוחות כהלכה והקסדה יושבת במרכז הראש. 

איך מגלים את החור בגלגל?

מקרבים את האוזן לגלגל ושומעים מהיכן יוצא אוויר.

מטפטפים מים על הצמיג ובודקים מאיפה יוצאות בועות אוויר - זה מקום הפנצ'ר.

אם אין מים בסביבה, מורחים קצת רוק על הצמיג ומחפשים את הבועות. 


אופניים לילד טויס אר אס

 

איך מתקנים פנצ'ר ב-10 דקות?

שיטה 1: הופכים את האופניים, מפרקים את הוונטיל, מוצאים את כל שארית האוויר מהגלגל, מוציאים את הגלגל מהאופניים, לוקחים שתי כפות ושולפים צד אחד של הצמיג. מוציאים את הפנימית החוצה ומחליפים בפנימית חדשה או מתוקנת.

מחזירים את הצמיג למקומו, מחברים את הגלגל, מבריגים את הוונטיל ומנפחים. כל התהליך לוקח דקות ספורות בלבד.

שיטה 2 : עבור אילו שבמקום הפנימית יש דבק וגומי. הופכים ומפרקים (כמו בשיטה הראשונה), מנקים את מקום החור, מורחים דבק על הפנימית ועל חתיכת הגומי בשכבה אחידה. ממתינים כמה דקות לייבוש, מצמידים את פיסת הגומי לחור, לוחצים חזק במשך דקה-שתיים. מרכיבים את הכל וחוזרים למסלול.משחקים בבית ליום כיפור
 

דפי צביעה והדפסה בנושא יום כיפור

מתכונים לארוחה המפסקת


 

הכתבה נוצרה בתאריך : 26/09/2020
הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו