הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו
בית >מגזין אוכל לילדים > הילד לא אוהב ירקות מסוימים? לפעמים בצדק

מגזין אוכל לילדים

הילד לא אוהב ירקות מסוימים? לפעמים בצדק

הכתבה נוצרה בתאריך : 18/06/2007
שיתוף עם חברים בפייסבוק

לעיתים קרובות, ילד מסרב לאכול ירקות מסוימים, מבלי שתהיה לכך סיבה הגיונית וגלויה לעין – בחלק גדול מהמקרים מסתבר שירקות אלו אינם בריאים לו, גם אם יש להם ערך בריאותי רב עבור ילדים אחרים.

מאת: קליניקת "ביו-לוגי"

 

מבדיקות רבות שנערכו בקליניקה "ביו-לוגי", במסגרתה מתבצעים אבחונים של אלרגיות ומיפוי של מזונות ספציפיים שלגוף קשה לעבד, מסתבר שמערכת העיכול שלנו מגיבה למזונות שונים באופן מאוד אינדיבידואלי. לעיתים קרובות, ילד מסרב לאכול ירקות מסוימים, מבלי שתהיה לכך סיבה הגיונית וגלויה לעין – בחלק גדול מהמקרים מסתבר שירקות אלו אינם בריאים לו, גם אם יש להם ערך בריאותי רב עבור ילדים אחרים.

 

מלחמה של הורים וילדים רבים, נסובה סביב נושא אכילת הירקות. ההורים סבורים שעל הילד לאכול כמה שיותר ירקות, מכמה שיותר סוגים ומשתמשים בטכניקות שכנוע שלא יביישו את טובי הפוליטיקאים. אלא שלפעמים, כדאי לתת קצת קרדיט לאינטואיציה של הילד, בייחוד כאשר אין שום הסבר הגיוני לסלידה שלו מירק מסוים.

 

ילדים רבים שהגיעו לבדיקה בקליניקה "ביו-לוגי", במטרה לאבחן ולמצוא גורמים סביבתיים המעוררים אצלם תגובה אלרגית, התגלו כבעלי אינטואיציה מעולה בכל הקשור למזונות שבריאים להם ולאלו שלא. במסגרת הבדיקה, בלי שום קשר לאלרגיות, לעיתים קרובות מתגלה שלמערכת העיכול של הילד יש העדפות מאוד דומות לאלו שהילד מתאר, בכל הקשור לפירוק ועיכול של ירקות שונים.

 

"בדומה לאופן בו גורמים סביבתיים ומזונות מעוררים תגובות אלרגיות אצל אנשים, המשתנות מאדם לאדם, כך גם אנשים שונים מגיבים באופן שונה למזונות ספציפיים, אפילו לאלו שנחשבים כבעלי ערך בריאותי גבוה", מסבירה מרי ליאור, מנהלת הקליניקה, "כך ירקות שנתפסים כבריאים מאוד וההורים משקיעים מאמץ רב בניסיון לשכנע את הילד לאכול אותם, יכולים להתגלות כלא מתאימים למערכת העיכול של אותו ילד ספציפי, מאחר והרכב האנזימים במערכת העיכול שלו שונה. בחלק גדול מהמקרים, הילד מרגיש זאת אינטואיטיבית ומפתח סלידה מירקות שאינם מתעכלים אצלו בקלות."

 

איך זה עובד?

בזמן ששיטות האבחון הקונבנציונאליות מתמקדות באיתור סימפטום עיקרי, אשר לרוב מצביע על מחלה ספציפית שסימפטום זה מאפיין אותה לעיתים תכופות, בשיטת האבחון של "ביו-לוגי" נבחן מצבו הכללי של הפציינט. האבחון מתבצע תוך התמקדות בכל מאפייני גופו וברגישויותיו הספציפיות של הנבדק, כך לא פעם מתגלה כי הסימפטומים מהם הוא סובל קשורים רק בצורה עקיפה לגורם הבעיה האמיתי.

 

האבחון מתבצע באמצעות מערכת טכנולוגית חדשנית הנקראת "BEST", פיתוח מבית מייקרוסופט. המערכת פותחה ביוטה, בארה"ב, על-ידי רופאים קונבנציונאליים ואלטרנטיביים, אשר יחד עם מתכנתי מייקרוסופט פיתחו במשך עשור שנים את ה"רופא" המודרני, האולטימטיבי. המערכת משלבת ידע סיני עתיק יומין וניתוחי אבחונים של אלפי מטפלים, עם ניסיון וידע של מאות רופאים קונבנציונאליים, אשר חברו יחד, כדי לשלב את כלל טכניקות האבחון.

 

כמו הרפואה ה"מזרחית", גם מערכת ה-"BEST" מבוססת על עיקרון זרימת האנרגיה בקווי ה"מרדיאנים". המערכת מודדת את רמת האנרגיה של האיבר, או המערכת הנבדקת על-ידי נגיעה בנקודות הדיקור הסיני. כך לדוגמא, מוליכות גבוהה פירושה פעילות יתר, מוליכות נמוכה מצביעה על חסימה אנרגטית, כלומר, תת פעילות. הסריקה מתבצעת על-ידי חיבור הנבדק והבודק אל המחשב. מצד אחד מחזיק הנבדק מוליך נחושת ומצדו השני נוגע הבודק במכשיר דמוי עיפרון בעל קצה מתכתי וכך נסגר מעגל המודד את ההתנגדות החשמלית של האנרגיה הזורמת במרידיאן. מתוך המערכות הנמצאות בחוסר איזון יציג המחשב רשימה מסודרת, באילו מהן נטפל ונתמוך וכיצד.

 

המערכות הנבדקות הן כלל מערכות הגוף – כבד, לבלב, טחול, כליות, מעי, קיבה, כלי דם, רגישויות מזון, רגישויות לגורמים סביבתיים, לימפה ועוד, כאשר הנבדק עוקב אחר תהליך האבחון באופן פעיל, על-ידי צפייה בצג המחשב. כך, באמצעות הבדיקה שמתבצעת ב"ביו-לוגי", ניתן בקלות לאתר ולמפות את השפעתם של מזונות שונים על המערכות בגופו של הנבדק הספציפי, בפרט – על מערכת העיכול.

 

לפרטים נוספים על המחקרים: "ביו-לוגי", שדרות ביאליק 62, רמת השרון, 03-5477018

קופונים לאטרקציות
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top