הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו
בית >מגזין לגדול > אלטרנטיבה למדורת ל"ג בעומר - סיורי עששיות עם החברה להגנת הטבע

מגזין לגדול

אלטרנטיבה למדורת ל"ג בעומר - סיורי עששיות עם החברה להגנת הטבע

הכתבה נוצרה בתאריך : 20/05/2019
שיתוף עם חברים בפייסבוק

ל"ג בעומר תשע"ט 2019 - לחגוג מבלי לפגוע בסביבה

 

סיורי עששיות בל"ג בעומר 2019 עם החברה להגנת הטבע - לגדול
צילום: אביטל יוגב, החברה להגנת הטבע

 

במקום מדורת ל"ג בעומר מזהמת - החברה להגנת הטבע מציעה סיורי עששיות חוויתיים


כשהיינו ילדים, מדורות ל"ג בעומר עם הקרשים ותפוחי האדמה היו קונצנזוס. אולם בשנים האחרונות, עם העלייה במודעות לאיכות הסביבה, נשמעים יותר ויותר קולות לפעילות ל"ג בעומר קצת אחרת, שאיננה פוגעת בטבע.

 

קהילות החברה להגנת הטבע, הפרוסות ברחבי הארץ, מציעות טיולי עששיות מודרכים שמותאמים לגילאי הגן ובית הספר היסודי. "במסגרת הפעילות, נצא אל הטבע בלילה, נאזין  לקולות החיות, נדבר על היחסים שבין האדם לטבע ועל האחריות של האדם לשמר את הסביבה, וכמובן - נספר על מקורות החג ועל מרד בר-כוכבא", אומרים בחברה להגנת הטבע.

 

לחסוך זיהום אוויר


מדי שנה לקראת ל"ג בעומר, מתרוצצים ברחובות ילדים והוריהם ואוספים מכל הבא ליד - קרשים, שברי רהיטים, ארגזים, עצים ושאר מיני פסולת - לטובת המדורה. בערב ל"ג בעומר נשפכים חומרי בעירה - נפט, סולר וכו' - על הערימות המסודרות, ומוצתים.
את נזקי החגיגה הנ"ל לא כולם מכירים - ל"ג בעומר הוא יום שבו רמות זיהום האוויר עולה משמעותית בשל שריפת עצים מעובדים ותחליפי עץ. בבוקר שלמחרת, בשל מדורות שלא כובו עד הסוף, פורצות פעמים רבות שריפות באזורים טבעיים והמחזה המוכר של גבעות פסולת ולכלוך, הנשארים בשטח זמן רב אחרי התפזרות העשן.


"מבחינת הסביבה, מדובר באירוע קצר אבל עוצמתי של בעירה, שפולטת לאטמוספירה פחמן דו-חמצני שגורם לזיהום אוויר שפוגע ישירות בנו, בבני האדם, ובטבע", מסביר עמיר בלבן, מנהל תחום טבע עירוני בחברה להגנת הטבע. "באופן ארוך טווח, הוא תורם להתחממות כדור הארץ, ממנה כולנו סובלים".

 

לשמור על בעלי החיים


"בנוסף, בעת קיום מדורות גדולות ישנו בזבוז עצום של משאבים יקרים ובעיקר עץ, שבחלקו ספוג בחומרים מסוכנים לאדם ולסביבה - מעכבי בעירה וכימיקלים מזיקים. כמו כן, מדורות החג לרוב מלוות ביצירת כמות גדולה של פסולת אורגנית שמתפזרת בסביבה ומאפשרת לבעלי חיים שניזונים משארי אשפה להתרבות מעבר לכושר הנשיאה הטבעי של השטח – עורבים, תנים, שועלים, חזירי בר, חולדות ועוד. ריבוי מינים מתפרצים אלו, בשיא עונת הרבייה, פוגעת באוכלוסיות של חיות בר רגישות כמו ציפורי שיר מקננות, עופרים וארנבות, שניצודים ע"י כמות הולכת וגדלה של מינים מתפרצים", מסכם עמיר בלבן.

 

להזמנת סיור עששיות עם הדרכה פרטית - פנו לקהילת החברה להגנת הטבע הקרובה לביתכם.
 

אטרקציות בל"ג בעומר 2019

 

קופונים לאטרקציות
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top