הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו

מגזין לגדול

אירועי החודש במוזיאוני חיפה

הכתבה נוצרה בתאריך : 07/01/2019
שיתוף עם חברים בפייסבוק

מוזיאוני חיפה

 

פעילויות ילדים ומשפחה - ינואר 2019

 

סדנת יצירת בית האכלה לציפורים לכבוד ט"ו בשבט
מרכז אמנויות, מוזיאון חיפה לאמנות שבתאי לוי 24, חיפה
שבת | 19.1.19 | 11:00
מאז המהפכה התעשייתית (לפני יותר מ-200 שנה) יותר ויותר אנשים עברו לגור בעיר. הם התרחקו מאוד מן הטבע ומחברת בעלי החיים. כמה טוב שאת ציוצי הציפורים אנו עדיין יכולים לשמוע מדי בוקר ולראות ציפורים שונות בעונות שונות גם בסביבה העירונית! לגילאי 5+, בליווי מבוגר. בסדנה נכין בית האכלה לציפורים מקרטון ממוחזר וחומרים מן הטבע ונזמין את הציפורים לבקר, לגילאי 5+, בליווי מבוגר.
מחיר לילד: 25 ש"ח, כולל כניסה למוזיאון | מבוגר מלווה: כרטיס כניסה למרכז אמנויות | מבוגר משתתף: 25 ש''ח | הנחות לזכאים
רכישת כרטיסים באתר: www.hma.org.il

 

מוזיאוני חיפה - אתר לגדול

 

סדנת מובייל אייל בשלג
מרכז אמנויות, מוזיאון חיפה לאמנות, שבתאי לוי 26 ,חיפה
שבת | 26.1.19 | 11:00
בעוד אנחנו בני האדם מסתגרים בביתינו או במרכז אמנויות החמים והנעים, גוף האיילים מותאם להתמודד עם הקור והשלג. בסדנה ניצור מובייל של אייל בין פתיתי שלג כך שנוכל להכניס הבייתה מעט מן הקסם הקפוא. נלמד כיצד ניתן לגזור פתיתי שלג בדוגמאות שונות ונמציא כמה - שהרי כל פתית שלג הוא יחיד ומיוחד! לגילאי 5+, בליווי מבוגר.
מחיר לילד: 25 ש"ח, כולל כניסה למוזיאון | מבוגר מלווה: כרטיס כניסה למרכז אמנויות | מבוגר משתתף: 25 ש''ח | הנחות לזכאים
רכישת כרטיסים באתר: www.hma.org.il

 

דבר אליי בפרחים
מוזיאון מאנה כץ, יפה נוף 89, חיפה
שבת | 26.1.19 | 11:00
"דבר אלי בפרחים" הינה סדנה ייחודית ליצירת פרחים ססגוניים ממגוון סוגים ובסגנונות שונים, כיד דימיונכם. לפני הסדנה נבקר בתערוכת האוסף של מאנה-כץ, נתרשם מהאקספרסיביות של ציורי הפרחים של האמן, ובסדנה ניצור פרחים שונים ומגוונים מנוצות, חרוזים, פומפונים, ניירות צבעוניים ועוד... לגילאי 5+, בליווי מבוגר.
מחיר לילד: 25 ש"ח, כולל כניסה למוזיאון | מבוגר מלווה: כרטיס כניסה למוזיאון | מבוגר משתתף: 35 ש''ח | הנחות לזכאים
רכישת כרטיסים באתר: www.mkm.org.il

 

פירוט התערוכות במוזיאוני חיפה:

המוזיאון הימי הלאומי

 

המוזיאון הימי הלאומי חיפה
צילום: סטס קורולוב

 

תערוכת גיבורי על ימיים
אוצר: ד"ר פיליפ ווקוסבוביץ


אמונתו המתמדת של האדם בישויות כל-יכולות הינה תופעה שתועדה רבות מאז ראשית ההיסטוריה הכתובה. בתקופות שונות ניתנו לישויות אלו שמות שונים, צורות שונות, יוחסו להן כוחות שונים, וכן השתנו האזורים הגיאוגרפיים שבהם פעלו ותחומי החיים עליהם היו מופקדות. דבר אחד שנשאר קבוע - היא עצם התופעה.
בתערוכה החדשה והמרתקת "גיבורי-על ימיים" המציעה מסע ימי חד-פעמי שבו תתוודע לשלוש ישויות המופקדות על הימים והאוקיינוסים: האל פוסידון, ניקולאוס הקדוש וגיבור העל המודרני אקווהמן.

 

מוזאוני חיפה גיבורי על ימיים - לגדול

 

"הפסיפס מלוד"
התערוכה מעניקה הזדמנות נפלאה לראות ולחוות את אחת התגליות הארכיאולוגיות המרגשות שנחשפו בעולם בשנים האחרונות.

אוצר: ד"ר פיליפ ווקוסבוביץ.

 

המוזיאון הימי הלאומי- שד' אלנבי 198 חיפה, טלפון 072-2233781, שעות פתיחה: א'-ד': 16:00-10:00, יום ה' 16:00-19:00, ו': 13:00-10:00, שבת: 15:00-10:00

 

מוזיאון חיפה לאמנות ומרכז אמנויות

 

מוזיאוני חיפה - אתר לגדול

 

אשכול תערוכות חדש במוזיאון חיפה לאמנות: !SHOP It
אוצרת ראשית: סבטלנה ריינגולד

תשוקה לקניות, ל"שופינג", מתורגמת בימינו לבילוי זמן פופולרי. חלק ניכר מן האנושות המאושרת, המצוידת בכרטיסי האשראי, מתייצבת בחגיגיות לפולחן הצריכה. המטרה היא למצוא משמעות ולגלות זהות חדשה: "אני צורך משמע אני קיים"; אני חלק בלתי נפרד מקבוצה של אנשים מאושרים – צרכנים של סחורות והזדמנויות. אשכול התערוכות החדש יעסוק בתגובתה של האמנות למנגנוני הצרכנות בחיינו כמו גם בתגובת נגד "צריכת הראווה".
אשכול התערוכות כולל 12 תערוכות חדשות, מתוכן 4 תערוכות יחיד ו־ 8 תערוכות קבוצתיות. בתערוכות מציגים כ־ 70 אמנים ישראליים ובינלאומיים, ובהם: אולף קונמן, חנאן אבו חוסיין, אייל אסולין, אלכס ליבק, ברי פרידלנדר, אריאן ליטמן, זמיר שץ, ניר הוד, רון עמיר, אנדי ארנוביץ, אלונה הרפז, אדי וואגנט, בריאן אורליך, ויק מוניז, ג'ק ודינוס צ'פמן, סינדי שרמן ואחרים.

 

מוזיאון חיפה לאמנות- שבתאי לוי 26 חיפה, 072-3304684, שעות פתיחה: א'- ד': 16:00-10:00, ה':  16:00-19:00, ו': 13:00-10:00, שבת: 15:00-10:00

 

תערוכה חדשה במרכז אמנויות: "פרא אדם וחיות אחרות"

התערוכה מזמינה להתבונן ולחשוב על יחסי האדם עם הטבע דרך מפגש עם יצירות אמנות עכשוויות שמעמידות בעלי חיים במרכזן.

היצירות מעוררות שאלות הנוגעות לטבע הפראי של החיות, לנקודות המפגש בין בעלי חיים ובני אדם ולרגשות שונים שהמפגש עם חיות מעורר - סקרנות, משיכה, חיבה, חמלה, רתיעה או אולי אף פחד. היא מבקשת להצביע על האופן שבו יחסם של בני אדם לבעלי חיים מאיר את האנושיות כיום. 
בתערוכה מוצגות עבודות אמנות במגוון סוגי מדיום - איור, ציור, צילום, פיסול, רדי מייד מטופל ועוד - שחלקן נוצרו עבורה באופן מיוחד. חלל התערוכה מעוצב כמעין שמורת טבע שבמרכזה שביל הליכה בנוי עץ שעליו המבקרים צועדים. יצירות האמנות מתפקדות בתוכו כבעלי חיים בתוך מתחם של טבע מוסדר, בין הפראי למתורבת.
  
אוצרת: עדי שלח
אמנים משתתפים:
עפרה אייל ׀ יובל אצילי ׀ ענת בצר ׀ יונתן גולד ׀ שירה גלזרמן | מירב גרול ׀ ג'ים דיין ׀ אצ'י ורנר נירי ׀ נורית ירדן ׀ אליה כהן | עדי נחשון ׀ גיא ניסנהויז ׀ חנה סהר ׀ לאו ריי ׀ יובל שאול ׀ מיכל שמיר ׀ יוכי שרם.

עמדות התנסות, יצירה ומשחק מזמנות שפע של פעילות למבקרים בתערוכה והפלגה על כנפי הדימיון - עבודה בשולחנות אור, משחקים בלוחות מגנטיים, ציור חיות ויצורי כלאיים, פינת קריאה ועוד, בליווי מדריכים מצוות החינוך של המוזיאון.

 

מרכז אמנויות, מוזיאון חיפה לאמנות, שבתאי לוי 24 חיפה. טל' 072-3304684. א'-ד' 14:00-10:00, שישי 13:00-10:00 , שבת 10:00 - 14:00. 

 

מוזיאון מאנה-כץ

 

מוזיאוני חיפה - אתר לגדול

 

"חושניות ואקזוטיקה" / מיצירותיו של מאנה כץ

אוצרת: ד"ר אירית מילר
התערוכה מתמקדת בהיבט החושני, הארוטי, היצרי, לעתים הפרוע ואף הנהנתני המתגלה ביצירתו של מאנה-כץ. היבט זה משתקף בנושאים שבחר, אך בעיקר באפיונים הציוריים. בתערוכה מוצגים מבחר ציורי נוף, עגלות פרחים שייחדו את פריז, ציורים ורישומי עירום, סוסים ופרשים ערביים ונשות מזרח מפתות ועולם הקרקס, הבידור והמוזיקה.

 

מוזיאון מאנה כץ, יפה נוף 89 חיפה, 072-3304685, שעות פתיחה: א'- ד': 16:00-10:00, ה': 16:00-19:00, ו': 13:00-10:00, שבת: 15:00-10:00

 

מוזיאון העיר

 

HaifaPost#

 

תערוכה חדשה במוזיאון העיר חיפה - אתר לגדול
צילום: מארון חביב

 

אוצרת: יפעת אשכנזי

תערוכת ניו מדיה אינטראקטיבית שמציגה את פרויקט האינסטגרם "HaifaPost#", בו אליו הוזמנו צלמים חובבנים ומקצועיים לצלם את העיר חיפה ואתריה,  באמצעות אפליקציית האינסטגרם. לצילומי העיר הוצמדו גלויות של העיר מאוסף המוזיאון מתחילת המאה ה- 20 ועד שנות ה-80 ויחד מתקבלת תערוכה היסטורית-עדכנית של העיר חיפה.
התערוכה מזמינה את הצופים לקחת חלק פעיל דרך מיצבים צבעוניים ומעוררי חושים המותאמים לצילומי אינסטגרם, המזמנים למבקרים שפע של פריימים תוך חשיבה על התאורה הנכונה לצילום המושלם באינסטגרם.

 

תערוכה חדשה: "1948"
אוצרים: ד"ר מאג'ד ח'מרה ועינבר דרור לקס
מוזיאון העיר חיפה פותח תערוכה חדשה המתמקדת בשנה גורלית ומכריעה בהיסטוריה של העיר והארץ. התערוכה מצביעה על נקודות המבט השונות של תושבי הארץ לגבי שנה מכוננת ומעצבת זו בזיכרון, בהיסטוריה ובתרבות.
התערוכה "1948" משקפת מגוון התייחסויות להיסטוריה מורכבת ומרובדת. היא מייצגת את הניסיון לייצר בחללי המוזיאון זירת ייצוג דינמית של מפגשים והתנגשויות בין זהויות וזיכרונות של שנה מכרעת בעברה של העיר והארץ. מארג הנושאים העולה מן החומרים המוצגים בתערוכה ניתן לפרימה לחוטים רבים, אשר כל אחד מהם מוליך לכיוון רעיוני אחר. המוצגים אינם יוצרים הבניה של תהליכים כרונולוגיים אלא עוסקים בהיבטים שונים של המלחמה ותוצאותיה. באופן זה התערוכה מבקשת לאתגר את הצופה, יהיה אשר יהיה, עם עמדותיו שלו ולעודד אותו לבחון מחדש את הנושאים שעולים ממנה.
אמנים משתתפים:
ראידה אדון / ג'פרא אבו זולוף/ פריד אבו שקרה/ נפתלי בזם/ דוראר בכרי/ אליהו אריק בוקובזה /עידו בק/ חמודי ג׳נאם/ מיכאל חלאק/ עיסאם דראושה/ אורלי הומל/ נחום זולטוב/ ז'אק ז'אנו/ יעקב חפץ/ צבי טולקובסקי/ מרסל ינקו/ שמואל כץ/ דן לביא  (ליפשיץ)/ נטע ליבר שפר/ דותן מורנו/ מנאל מחמיד/ אברהים נובאני/ בעז נוי/ ניצן סט/ מירון סימה/ נרדין סרוג'י/ עבד עאבדי/ למיס עמאר/ אסד עזי/ אשרף פואח'רי/ גרשון קניספל/ מחמוד קייס/ רות קסטנבאום בן-דב/ דניאל רולידר/ חיה גרץ רן/ רות שלוס/ מנחם שמי/ סמאח שחאדה/ פאטמה שנאן/ לידה שרת מסד/ אמיר תומשוב/ אוספים פרטיים וציבורים.
הכניסה חופשית

 

מוזיאון העיר- שד' בן גוריון 11 חיפה. טלפון 072-3304687, שעות פתיחה: א'- ד': 16:00-10:00, ה': 19:00-16:00, ו': 13:00-10:00, שבת: 15:00-10:00

 

מוזיאון הרמן שטרוק

 

תערוכה קבוצתית חדשה: מיומנו של אמן

אוצרת: סבטלנה ריינגולד
התערוכה "מיומנו של אמן" מציגה כ-30 ספרי/יומני אמן, שמתעדים את חייהם ואת תהליכי היצירה שלהם כיומני מסע. חלק מספרים/יומנים אלו התממשו והפכו לספר מודפס וחלקם נשמרו במגרות הסטודיו.
יומני אמן אלו הם פריטים בעלי עוצמה. הם מאפשרים טיולים בזמן, משמשים כבתי מלאכה זעירים ומציגים מהלכי עבודה אפשריים, כשלב בדרך ליצירה הסופית. הספרים/היומנים המוצגים בתערוכה מציעים לצופה מסע לנבכי ה"אני" בתוך המציאות הגלובלית העכשווית. כל אמן מתמודד בדרכו עם שאלות של שייכות וזהות לאומית, משפחתית ואינדיבידואלית בתוך עולם האמנות והמדיה העכשוויים. התערוכה בוחנת את היומנים של האמנים כספרי מסע חזותיים שמלווים את חייהם, ככלי התבוננות המשלב בין יומן לא־מילולי ובין יומן כתוב.
בין ספרי האמן העכשוויים מוצגים גם ספריו של האמן הרמן שטרוק, המהווים פרק חשוב במכלול יצירתו. הם מציגים בפנינו עידן שבו הספר נחשב לתרבות בפני עצמה, אשר עוררה יחס של הדרת כבוד. ספרים אלו משקפים את מסעותיו הרוחניים של שטרוק כעין יומני מסע של החיים – יומנים כארכיב מגוון ורב-כיווני, כאוסף "מחקרים" של הדמויות שפגש, כביטוי של אמן שליקט דרך מסעותיו שברירי נוף והתרחשויות אנושיות. הבסיס ליצירה הגדולה של שטרוק טמון באהבת הספר כשותף המלווה את האדם במשך חייו.
פרק נוסף בתערוכה מוקדש לספרי אמן של נשים, המעוררים דיון מגדרי בהתייחס לתהליכי היצירה המתוארים. ביצירה של היומן האישי, שהוא למעשה גם ספר-אמן, ניכרת הזיקה בין פעולת הציור והרישום לבין פעולת הכתיבה. עבודות אלו מבטאות את הסמכות האינטימית שכל יוצרת מנכסת לעצמה באמצעות הייצור של הספר בעידן שבו משתנים יחסי הכוח בין המינים.

 

"סימה לוין: דיאלוג עם קפקא"
תערוכת יחיד


אוצרת: סבטלנה ריינגולד
סימה לוין מציגה פרויקט חדש של סדרת עבודות תחריט וחיתוך עץ, שהוכן במיוחד לתערוכת היחיד שלה במוזיאון הרמן שטרוק. בסדרה זו האמנית משלבת בין המציאות היומיומית של יצירתה בסטודיו לבין דמותו וסיפוריו של הסופר פרנץ קפקא. עבודות אלו יוצרות מארג חזותי הממזג בין ממשות ובדיון וסוחפות את הצופה לאווירה אירופית מלנכולית וכובשת. הספרות והאמנות החזותית מקיימות ביניהן קשר של הפריה הדדית ארוכת שנים, ובהקשר זה יצירתה של לוין מתחברת לעיסוקו הענף של הרמן שטרוק ביצירת ספרים.
מתוך הטקסט שכתבה האמנית על יצירתה:
מקרה מעצב בחיי האישיים הביא אותי לקרוא את יצירותיו של קפקא מחדש.
חזרתי אל זיכרונותיי מפראג הקסומה והמיסטית ב־2014. הרגשתי שקפקא בכבודו ובעצמו מטייל אתי ברחובות פראג העתיקה. כך נולדה הדמות של "איש קטן", לבוש שחור, שמטייל איתי בסמטאות הצרות של העיר ומסביר לי "שמלחמות גדולות נולדות מתוך מילים קטנות".
קפקא ודאי השפיע וימשיך להשפיע על אמנים מכל תחומי האמנות כולל האמנות הפלסטית. הוא חי ויצר בתקופה של מלחמת העולם הראשונה ובתקופה של אקספרסיוניזם גרמני. האמנים מקבוצת "הגשר" המפורסמת ודאי השפיעו והושפעו בו־זמנית מיצירותיו.
ברומן המשפט האדם מתעורר בבוקר ומגלה האשמות נגדו – מצב אבסורדי של תסכול וחרדה. המחשבות על האדם כאישיות והתייחסות של החברה לאינדיבידואל כיוונו אותי לקרוא מחדש גם את הנובלה הגלגול ואת הרומן הטירה. לא ניסיתי לאייר את יצירותיו של קפקא אלא להעביר לצופים אווירה קפקאית נצחית שהיא אקטואלית גם לתקופתנו.
(סימה לוין, 2018)

 

מוזיאון הרמן שטרוק- רח' ארלוזרוב 23 חיפה, טלפון 072-3304686, שעות פתיחה: א'-ד': 16:00-10:00, ה': 19:00-16:00,  ו': 13:00-10:00, שבת- סגור.

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

 

מוזיאון טיקוטין חיפה - לגדול

 

היופי שבארעיות: עונות השנה באמנות היפנית
האמנות היפנית קשורה קשר הדוק לעונות השנה ולטבע, בין אם באמצעות נושאים מסורתיים העוסקים בשינויים העונתיים, או באמצעות חפצים אשר צורתם, החומרים מהם הם עשויים והמוטיבים הדקורטיביים המעטרים אותם מעוררים רגשות אהבה לטבע בלב היפנים. השירה היפנית הייתה מקור ההשראה המוקדם ביותר לביטוי האמנותי הקשור בעונות השנה. ציירים ובעלי מלאכה יפנים שונים תיארו ביצירותיהם דימויים הלקוחים מן הטבע. אלו קשורים בדרך זו או אחרת לעונות השנה. הם התבוננו בטבע המשתנה לנגד עיניהם וביטאו באומנותם אמיתות מהותיות על טבע החוויה האנושית. באמנות היפנית מצויים סממנים עונתיים מתוחכמים והאמנים היטיבו לבטא לא רק את חיבתם למחזורי הטבע, אלא גם את המודעות לתפיסת השינוי הבלתי נמנעת, שמקורה בתפיסה הבודהיסטית והשינטואיסטית.

 

הדפסים יפניים מודרניים מאוסף המוזיאון
אמנות ההדפס היפנית המודרנית היא קוסמופוליטית בעיקר בשל מהירות השגת המידע, הניידות של האמנים והתערוכות הבינלאומיות שהם נוטלים בהן חלק. ההדפס היפני המודרני הוא ללא ספק אמנות החיה בקצב ההווה ונראית אוניברסלית מאוד. אך השמירה על עידון ואסתטיקה מבטאת את שילובן של המסורות האמנותיות של העבר. באמנות העכשווית השימוש בטכניקות הדפס מגוונות, שהן שפת ביטוי בינלאומית, והתכנים השונים מבטאים את רצונם של האמנים לעסוק בנושאים אוניברסליים מנקודת המבט של עולמם הפרטי. אך בכל זאת לכולם לפחות מכנה משותף אחד: שליטה מלאה בטכניקות ההדפס המגוונות ומיומנות גבוהה בניקיון הביצוע. שלמות ומושלמות הם ללא ספק מרכיב בולט במורשת האמנות היפנית לדורותיה.


כחול ולבן: פורצלן יפני עבור השוגון ומלכי אירופה
ייצור הפורצלן החל ביפן בתחילת המאה ה -17, כמה מאות שנים לאחר שנעשה לראשונה בסין במהלך שושלת טאנג (618-906). אמנם ההיסטוריה של הפורצלן היפני הפרה-מודרני הייתה קצרה בהשוואה לזו של שכנותיה מן היבשת, אך היא הייתה נמרצת מאוד. תעשיית הפורצלן היפנית עשתה צעדיה הראשונים בסיוע קדרים קוריאנים, בהשראת סגנונות סיניים ועודדה על ידי סוחרים הולנדים. אך, למרות ההשפעה הזרה, אלמנטים יפניים ייחודיים שולבו ביצירתם ומאמצע המאה ה-18, אף הקדריות הסיניות החלו לייצר כלים שמקור השראתם בכלי האימארי והקאקיאמון היפניים.
מיה וגיא טלמור תרמו למוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית את כלי הפורצלן לזכרה של אמם אורנית (שגן) טלמור ולה מוקדשת תערוכה זו. בזכותם המוזיאון זכה לאוסף מכובד, אשר יוצר במלאכת מחשבת ואויר בעבודת יד נפלאה. האוסף מכיל כלים שונים וביניהם צלחות מיוחדות, אגרטלים וכלי תה.

 

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית- שד' הנשיא 89 חיפה, טלפון 072-3304683. שעות פתיחה: א'- ה': 19:00-10:00, ו': 13:00-10:00, שבת: 19:00-10:00

 

למידע כללי על כל מוזיאוני חיפה

 

לפרטים נוספים באתר מוזיאוני חיפה

 

קופונים לאטרקציות
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top