הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו
בית >מגזין ימי הולדת לילדים > יום הולדת דורה והפירטים

מגזין ימי הולדת לילדים

יום הולדת דורה והפירטים

הכתבה נוצרה בתאריך : 15/10/2007
שיתוף עם חברים בפייסבוק

דני אבישר, אב פעלתן, מציע לכם תוכנית פעולה להפקת יום הולדת דורה והפיראטים לילדים מגילאי שלוש בשיטה המסורתית של עשה זאת בעצמך.

מאת: דני אבישר

 

ליום הולדת 3 של בתי הצעירה החליטה אשתי על הפקת דורה. המוטיב היה "דורה באי הפיראטים". למטרת הגשמת המשימה בתקציב שאינו דורש משכנתה הוחלט שאני ארכז את הצד האתגרי בהפקה, ואילו אשתי תיקח על עצמה את הצד הקולינארי.

 

 

 

לכיבוד הוחלט על עוגת דורה והפיראטים מצופה בבצק סוכר עם ציור מתאים. (למתכון להכנת בצק סוכר לחצו כאן). כמו כן, אשתי הכינה מגוון מיני פיצות שכל הילדים אוהבים, וקערות של חטיפים. הצד שלי בהפקה, כמובן, כלל את כל הצד של מסעה של דורה אל עבר אוצר הפיראטים.

 

 

רשימת ציוד הנדרש ל- 12 מגלי אוצרות קטנים:

- תרמיל דורה עם תריסר משקפות (גלילי נייר טאולט מצופים בנייר אריזה), מפה עם נתיב החיפוש, מפתח פלאסטיק גדול, מצוף (עשוי מקרטון עבה מצויר) קשור לחבל, תריסר חבילות של במבה (צידה למסע), ותריסר טרופיות.

- ספינת דורה עשויה מ- 6 ארגזים גדולים ופתוחים מלמטה מחוברים אחד לשני. רצוי לחתוך החוצה עיגולים של חלונות ולצבוע את הספינה בצבע לבן ושחור.

- תיבת אוצר עשויה גם היא מקרטון מצויר בהתאם.

- 12 חבילות שי עם ממתקים וחוברת דפי צביעה של דורה והפיראטים (לדפי צביעה של דורה והפיראטים לחצו כאן)

 

- בובת בוץ

- שבעת ימות תבל עשויות 7 משטחים גדולים עשויים קרטון צבוע בכחול. במרכז 2 קרטונים יש לצייר אי.

 

אופן ההפעלה:

על מנת להישאר מחוברים ככל היותר לחוויית הטבע המקושרת לדורה הוחלט לערוך את היומולדת ביום שישי בצהריים בפארק. בעוד זוגתי מסדרת את שולחנות האוכל על ספסלי הפארק, הלכתי אני עם האיים אותם מיקמתי בטור במרכז המדשאה.

 בשליש הראשון של הרצף הנחתי את  האי הראשון עם בוטס החמוד במרכזו. בסוף הטור הנחתי את האי עם ארגז האוצר. את ספינת דורה מיקמנו במרחק מה מהימים, עם התרמיל והצידה בתוכו.

 מיד שהגיעו כל הילדים כינסתי את כולם לפגישה דחופה. הודעתי שיש להם הודעה מדורה בעצמה שמבקשת את עזרתם. כולם מיד התקבצו כדי להקשיב וכך פצחתי בסיפור: "בוץ המסכן נתקע על אי בודד במרדפו אחרי הפיראטים ודורה שבדיוק נמצאת עם דייגו בספארי מבקשת את עזרתנו להצילו. אם אנחנו מוכנים היא יכולה להשאיל לנו את הספינה שלה שממתינה להפלגה בנמל. דורה גם מוסרת לכם בהצלחה רבה במסע כי כדי להקיף את שבעת ימי תבל עליכם לענות על שבע חידות".

 

הילדים כמובן מיד התנדבו להציל את בוץ החמוד וכיוונתי את כולם אל הספינה. ברגע שהם הגיעו לספינה הוצאתי מהתרמיל 12 המשקפות אותם חילקתי לילדים על מנת לראות אם הם רואים את בוץ בעומק הים. לבתי נתתי גם את המפה. לאחר שכולם זיהו את האי עם בוץ הסברתי שדורה אמרה שהדרך היחידה להפליג לאי הראשון זה באמצעות מענה על השאלה הראשונה של הספינה.

 

וכך התחלתי לשאול את שאלות הספינה- יש 7 ימים בעולם, איך סופרים עד 7?

ברגע שהם ספרו עד שבע נתתי להם להקים את הספינה ולהתקדם. וכך הלאה. באי הראשון נתתי לילדים את המצוף עם החבל כדי שיוכלו להציל את בוץ, שהוחזר מיד לספינה לשמחתם הרבה.

 

לאחר הפסקת חטיפים קצרה, בוץ גילה להם על האוצר הסודי באי האחרון, שם חיכה לנו המטמון אותו פתחנו באמצעות המפתח. סיימנו את המסע עם חלוקת שלל של שקיות הפתעה וחוברות של דפי צביעה של דורה והפיראטים שהדפסנו מהאינטרנט (לדפי צביעה של דורה והפיראטים הקליקו כאן).

 

 

לסיום החגיגה כולם אכלו פרוסת עוגת דורה ואני ואשתי נשענו לאחור תשושים אך מאוד מרוצים מחגיגת דורה מדהימה בתקציב מדהים לא פחות.


 

עוד ימי הולדת בהכנה עצמית:
יום הולדת קוסמים
יום הולדת פיראטים
יום הולדת הלו קיטי
יום הולדת בוב הבנאי 
יום הולדת מיקי מאוס

יום הולדת בראץ
יום הולדת נסיכות 
יום הולדת ספיידרמן

 

קופונים לאטרקציות
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top