ילדים, ראש הנקרה, רכבל, מנהרה, רכבת, טיול, פעילות, אטרקציה • Ligdol
צור קשר
פרסמו אצלנו פרסמו אצלנו

ילדים בראש

בפינה הצפון מערבית של מדינה ישראל, בנקודה בה נפגש הים התיכון עם ההר נמצא אתר ראש הנקרה. הביקור באתר ראש הנקרה כולל: ירידה ברכבל, ביקור בנקרות, צפייה במיצג האורקולי ועליה חזרה ברכבל

 

אתר ראש הנקרה הוא אופציה שאסור לפספס כאשר אתם מבלים עם כל המשפחה בגליל המערבי. בנקרות תוכלו לחזות בים ובסלע מנהלים מערכת יחסים של אלפי שנים; שרשרת זעזועים תת קרקעיים יצרה סדקים רבים בסלע, מי הגשמים שירדו במשך הזמן חדרו בעד סדקים אלה אל ליבו של הסלע, המסו והרחיבו אותם עד שיצרו בתוכם מחילות ומערות קטנות. גלי הים הפורצים בשצף קצף לתוך הסדקים ממשיכים את מלאכת ההרחבה, מלחכים את הסלע וחורטים בו צורות.

 הנקרה שבראש הנקרה

בעבר אפשר היה להגיע אל הנקרות רק בשחייה. כיום מגיעים אליהן ברכבל. מנהרה חצובה, אותה חצבו הבריטים אשר שלטו בארץ לפני קום המדינה והחליטו לעבור דרך הצוק ולא מעליו - מוליכה לאורך הנקרות. רכבת המנהרות עוברת במנהרה, והילדים מתרגשים מהחוויה הייחודית. עונות השנה, הרוח, גובה הגלים, זריחת השמש ושקיעתה, אור הירח - כל אלה ועוד מאדירים את יופי הנקרות.

 

רכבל ראש הנקרה הוא הרכבל הקצר והתלול ביותר בעולם. יש שתי קרוניות, האחת יורדת השנייה עולה, כאשר בכל קרונית נכנסים עד 15 נפש, ומשך הנסיעה בכל כיוון כדקה וחצי. הנוף הנשקף מהקרונית במהלך הנסיעה ברכבל מרהיב עין, מרחבי הים והצוק הלבן נפרשים לפניכם במלוא הדרם.

 

איך מגיעים? נוסעים בכביש מספר 4 צפונה עד הסוף – כ – 10 ק"מ צפונית לנהריה. שעות פתיחת האתר: בקיץ: משעה 08.30 עד 18.00, למעט ימי שישי עד שעה 16.00. בחורף: משעה 08.30 עד 16.00

 

הכתבה נוצרה בתאריך : 10/04/2006
הצטרף ללגדול
הצטרפו לרשימת התפוצה של לגדול ותשארו מעודכנים לפני כולם על אירועים ומבצעים מיוחדים לחברי המועדון שלנו