הרשמו למועדון לגדול בחינם הרשמו למועדון לגדול בחינם
באינדקס לגדול ניתן למצוא מגוון אטרקציות לילדים, חוגים, פעילויות, מסעדות, מפעילי ימי הולדת, מקומות לנופש משפחתי ועוד...

אני מחפש/ת:

פרסמו אצלנו

מגזין לגדול

חול המועד סוכות בצריף בן גוריון

הכתבה נוצרה בתאריך : 08/09/2018
שיתוף עם חברים בפייסבוק

בן-גוריון והאיש שהעמיד אותו על הראש - סוכות 2018 בצריף בן-גוריון

 

התנסות בשיטת פלדנקרייז - אותה תרגל בן-גוריון מדי יום , ההצגה "איש קטן גדול" העוסקת בשעות שקדמו להכרזת המדינה, יום הולדת 132 לבן-גוריון עם מתנות יום ההולדת המועדפות עליו - מכתבים ואיחולים.

חול המועד סוכות, ימים ג'-ה', 25-27 בספטמבר, ט"ז – י"ח בתשרי - צריף בן-גוריון, קיבוץ שדה בוקר

 

צריף בן גוריון סוכות

צילום: חנן אפשטיין

 

משה פלדנקרייז היה איש רב פעלים. ספורטאי מצטיין, דוקטור לפיזיקה ומייסד שיטת תנועה ומגע חדשנית שזכה להצלחה רבה ברחבי העולם. אולם את שיא תהילתו בארץ קיבל כמטפלו האישי של דוד בן-גוריון, וכמי שהגשים לו חלום ילדות וסוף סוף העמיד את ראש הממשלה על הראש.

 

בחול המועד סוכות המבקרים בצריף בן-גוריון יוכלו לקבל בעצמם טעימה מהשיטה בה התאהב ראש הממשלה הראשון, ובעקבותיו גם רבים נוספים מהממשלה. מורים מוסמכים של שיטת פלדנקרייז יגיעו לאתר ויאפשרו למבקרים להתנסות בכמה מן התרגילים הבסיסיים בשיטה המהפכנית.
לצד התבליט של הנגב, שנמצא ברחבת האתר, יתנסו המבקרים בחלק חשוב מאוד של השיטה – המגע. הילדים יעצמו את עיניהם, ויגעו בפנים של הוריהם, ולאחר מכן יתארו הן הילדים והן ההורים את תחושות המגע. בתוך הצריף הפעילות תתמקד בהתמצאות במרחב. לאחר סיור קצר ינסו המבקרים לשחזר חלקים משפע הפריטים שראו, וכן את המרחקים בין המוצגים השונים. ברחבת הדשא יתנו ביטוי גם לחלק הפיזי, והמוכר יותר, של השיטה, שם יקיימו משחקי מגע עם הקרקע ויתרגלו עמידות ותנועות שונות.

 

צריף בן גוריון סוכות

צילום: חנן אפשטיין

 

"אני לגמרי תמים-דעה אתך על חשיבות "התנועה הנכונה" והשלמות הגופנית, וגם ביכולתו היחידה במינה של דר' פלדנקרייז בשטח זה. אני מרגיש ברכת כשרונו וידיעותיו על עצמי ובשרי. [...] מצדי אעשה כל אשר אוכל למען החדרת שיטתו וטיפוליו לדור הצעיר."
דוד בן-גוריון כותב לידידו, הסופר א. כלב, ומביע את הערכתו (ואולי אף הערצתו) לשיטת הטיפול של פלדנקרייז.

 

מלבד התרגול, תתקיים בימי חול המועד ההצגה "איש קטן גדול" העוסקת בשעות הקריטיות שקדמו להכרזת המדינה, בהן מתקיים מפגש דמיוני ומרתק בין הילד דוד גרין ודוד בן-גוריון.

 

במהלך החג יציינו גם את יום ההולדת ה-132 של בן-גוריון. בימי הולדתו נהגו כל ראשי המדינה ''לעלות'' לשדה בוקר ולחגוג עם בן-גוריון וחברי הקיבוץ. בכל מאורע כזה בן-גוריון קיבל ברכות רבות, אך הברכות האהובות עליו ביותר היו אלה שקיבל מילדים. לכבוד יום ההולדת, כל הילדים (וגם המבוגרים מוזמנים) יוכלו לכתוב או לצייר ברכות משלהם לבן-גוריון. כל הברכות יתלו לאחר מכן שלאחר לתצוגה בסוכה שתוקם בצריף.

 

סוכות בצריף בן גוריון

צילום:חנן אפשטייןשעות פעילות בחול המועד סוכות, 25-27 בספטמבר:


פעילות יצירה בסוכה + פעילויות פלדנקרייז פזורות באתר 11:00-14:00
ההצגה "איש קטן גדול" בשעה 15:00
שעות פתיחת האתר בחול המועד: 8:30-17:00

 

שעות הפתיחה בערבי חג וחג: ערב חג וימי שישי: 8:30-14:00 חג וימי שבת: 8:30-16:00


מחיר כניסה: 15 ₪ לילד (עד גיל 18) 20 ₪ למבוגר.
 

 

קופונים לאטרקציות
ותקבלו את כל העדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות לכתבה:
Top